אחרי אמן אמנויות הלחימה בן ה-84 שהדגים לכאורה בשידור כיצד הוא מזיז חפצים בעזרת אנרגית הצ'י מבלי לגעת בהם, סרטון נוסף מכה גלים ברשתות החברתיות בסין, והפעם של אדם המדגים כיצד הוא מכבה 15 נרות המוצבים מולו בשורה בעזרת הרוח שמייצרים אגרופיו בלבד.

אין תמונה
יד השאולין וזה

בסרטון, צ'ן ג'יה בן ה-23 מדגים מראה את מה שהוא מכנה "יד השמש של השאולין". הנרות מסודרים במרחק של עשרה סנטימטרים אחד מהשני, כשהנר הרחוק ביותר נמצא במרחק של כשני מטרים מצ'ן.

הוא הזמין עיתונאים סיניים לנסות לכבות בעצמם את הנרות ולאחר מכן הדגים כיצד עושים את זה המקצוענים. אחרי תרגיל צ'י קונג קצר, ג'יה צבט את האוויר בשיטתיות ולאחר 20 שניות כל הנרות כבו.

לבקשת העיתונאים, הוא ניסה לבצע את התרגיל שוב אבל אחרי שלושה סיבובים הוא הצליח לכבות רק שניים או שלושה נרות. לדברי צ'ן, הוא לא למד קונג פו בבית או אצל מאסטר אלא לימד את עצמו.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

הוא סיפר כיצד ערך מחקר באינטרנט וגילה שיד השמש היא הטכניקה הפשוטה ביותר מבין 72 מיומנויות השאולין אז הוא החל להתאמן על "חבטת אובייקט מהאוויר". צ'ן התאמן במשך שמונה שנים אבל רבים מטילים בספק את המיומנות שהוא רכש מצפייה בסרטים וקריאה.

אחד העיתונים המקומיים מיהר להכריז כי מדובר בזיוף אבל היו גם כאלה שזרמו עם הסיפור של צ'ן. לדברי מדריך קונג פו מקומי, הטכניקה שלו כלל לא קיימת והוא מתייחס לטכניקה בשם ""אגרוף יין" (כמו ביין ויאנג), שלפי המסורת מסוגל לפגוע בשור העומד על הר.

לדברי המומחה, כיבוי הנרות הוא לא הישג טכני יוצא דופן וכל מתאגרף מקצועי מסוגל לבצע זאת גם ללא שימוש באנרגית צ'י. או שהוא סתם קנאי ולא מסוגל לראות כישרון טבעי אמיתי בפעולה. מה דעתכם? טקבקו.

(מקור 1, מקור 2)