גבר ממדינת מיזורי נעצר לאחרונה באשמת עברות טרור, לאחר שצילם את עצמו מבצע אקט מבחיל במרכז קניות והעלה את התיעוד לרשתות החברתיות. קודי פיסטר, 26, נעצר אתמול בעקבות סרטון שבו הוא נראה מלקק מוצרים בסניף וולמארט בעיר וורנטון, וירג'יניה.

פיסטר נראה בווידיאו המזעזע פונה למצלמה ואומר: "מי מפחד מנגיף הקורונה? אל תגעו בפה שלכם". אז, מוציא החשוד את לשונו ומלקק שורה של דאודורנטים בסופרמרקט. התיעוד עלה מאוחר יותר לחשבונות המדיה החברתיים שלו תחת הכותרת: "אני בן ז*** דוחה".

הסרטון הפך בימים האחרונים לוויראלי ברחבי הרשת וזעזע צופים בכל העולם. איש התקשורת הבריטי פירס מורגן התייחס לתיעוד המבחיל ואמר: "הייתי רוצה שימצאו את האיש הזה, יכלאו אותו ואז ימנעו ממנו שירותי רפואה במידה והוא יידבק בנגיף – ככה מטומטמים אחרים כמוהו ילמדו לקחת ברצינות את המצב".

כוחות המשטרה בעיר וורנטון התייחסו לתקרית ואישרו כי הם אכן עצרו את פיסטר ביממה האחרונה. גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים כי החשוד סיפר במהלך החקירה שהווידיאו היה אמור להיות "אמירה בנוגע לנגיף הקורונה".

דוברות המשטרה מסרה בתגובה לפרשה: "אנחנו מתייחסים לתלונות הללו מהציבור ברצינות רבה ורוצים להודות לכל מי שדיווח על התקרית לרשויות". פיסטר מואשם כעת באיום ביצוע מעשה טרור ומוחזק במעצר ללא ערבות. בעבר, הוא הורשע בערבות פריצה, גנבת נשק, אחזקת סמים ונהיגה בשכרות.