* אזהרה: התוכן המוצג בווידיאו עלול להיות קשה לצפייה

לי צ'יג'אן, גבר בן 36 מדרום-מזרח סין, גרם לפאניקה רצינית כאשר קפץ מהקומה השלישית בקניון, לא לפני שחטף ילדה וזרק אותה מאותה הנקודה ממנה קפץ, לעיני העוברים ושבים.

התקרית המחרידה התרחשה בעיר פושאן שבמחוז גואנגדונג, ביום שבת האחרון. לפי מה שאפשר לראות בצילומי האבטחה, צ'יג'אן התהלך בקניון במשך מספר דקות בסביבות השעה 11 בבוקר (שעון מקומי), כאשר הוא המשיך לעלות ולרדת בין קומות הקניון בו שהה. לקראת השעה 12 בצהריים, הוא ראה ילדה בת 6 יוצאת משירותי הנשים. הוא אחז בה לפתע, חטף אותה משם ואז ללא שום סיבה נראית לעין, פשוט זרק אותה מהקומה השלישית.

הקונים ההמומים לא הבינו מה קרה, ותוך שניות ספורות צ'יג'אן חצה את המעקה בעצמו עם כוונה לקפוץ. לאחר כמה רגעים שבהם נראה היה שהוא מהסס, הוא קפץ מטה. "במהלך חקירה ראשונית, החשוד אמר שלחץ כלכלי הוביל אותו לשקול להתאבד", נאמר בהצהרה של המשטרה.

באורח נס ולמרות שהוא זרק את הילדה המסכנה מגובה של יותר מ-18 מטרים, היא יצאה מהנפילה בחיים וסבלה מפציעות ראש וחבלות בפלג גופה התחתון. מצבה, לפי הרופאים, לא היה קריטי. צ'יג'אן גם כן יצא מניסיון ההתאבדות שלו בחיים, אך סבל משברים מרובים בגופו.

לא ברור עדיין מדוע צ'יג'אן החליט בכלל לזרוק את הילדה - אותה לא הכיר כלל - עם כוונה להרוג אותה, אך נכון לעכשיו החקירה בנושא עדיין נמשכת.