המערב הפרוע הגיע לכבישי הנגב: נהגים רבים שנסעו ביום שישי בצומת 'אהלים', שבין באר שבע לצומת הנגב, נדהמו לגלות במהלך הנסיעה שיירה של כלי רכב חוצה את הצומת באדום. הסיטואציה הפכה למבהילה ביותר לאחר שמתוך ג'יפ ירוק שנסע בצורה פרועה בשיירה הזו, יצא רעול פנים מחלון הרכב והחל לירות באוויר.

"הייתי בטוח שמדובר במחבלים", שחזר אחד הנהגים, "נכנסתי לפאניקה והאצתי במהירות כדי לברוח מהמקום. זה היה מפחיד מאוד". כפי שניתן לראות בסרטונים שתועדו מהאירוע, היריות נמשכות מספר דקות לאורך הנסיעה.

 

לאחר דיווח על המקרה ובירור, עודכנו הנהגים שהשיירה הפרועה והמלחיצה לא הייתה עם שום כוונה לפגוע - מדובר היה בצעירים בדואים שעשו את דרכם לחתונה באזור. כנהוג, היריות ברובה היו יריות שציינו חגיגות של שמחה.

היורה אמנם כיוון את הנשק למעלה וירה באוויר ואיש לא נפגע מכך פיזית, אך כמובן שהכל היה עלול להיגמר באסון. בנוסף, התברר שככל הנראה מדובר ברובה M-16 גנוב.

בתום כמה דקות השיירה עזבה את המקום והנהגים נרגעו מהאירוע המפחיד. במשטרת מרחב הנגב פתחו בחקירה כדי לאתר את הנהג ואת היורה רעול הפנים, כדי לעצור אותם ולמצות איתם את הדין. "אנחנו רואים בחומרה רבה את המקרה. זה יכול היה להסתיים באסון", אמר גורם במשטרה.