טרנד מעורר חלחלה בדרום קוריאה – לרוב אנחנו לא רוצים שיראו אותנו ברגעינו המשפילים של בולמוסי אכילה נוראיים, וכן כולנו עושים את זה לפעמים. אלא שבדרום קוריאה המנהג המגונה הזה הפך לתוכנית אינטרנט מצליחה: נשים רבות מחכות בתור כדי לקחת בה חלק ולהרוויח סכומי עתק, עבור האפשרות להופיע מול מאות אלפי צופים ולבלוס אוכל במשך שעות כמעט עד חנק. האתר Afreeca TV מציע שירותי סטרימינג לגולשים המעוניינים להצטרף לקהילות הצופות בנשים ב"בינג'-אכילה" לילי. הנשים הצנומות והצעירות מבלות מספר שעות מדי לילה מוצבות מול מצלמת אינטרנט בזמן שמולן ארוחה המספיקה ללפחות שלושה אנשים, אותה הן יצטרכו לצרוך במלואה.

>> עוד במדור מוזר בעולם: החתונות המזויפות בארגנטינה

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
נתחיל בקצת קצפת | צילום: SBS

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
נדחוף אותה ישר לפה | צילום: SBS

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
ואז מנה ראשונה שהיא רק גבינה | צילום: SBS

אחת מכוכבות הז'אנר המטריד הזה היא בי.ג'יי פיטנס פיירי (פיית הכושר), המרוויחה עד ל-4,000 דולרים בשבוע עבור הדיאטה הרדיקלית הזו. "מעריצים צופים בי כדי להרגיש שהם אוכלים דרכי ובאופן עקיף את כל האוכל הזה. פעם אכלתי שלושה מגשי פיצה גדולים ושלושה עופות מטוגנים ביום אחד". וואו, הרגשנו קצת בחילה רק מלכתוב את זה. החוקרים את התופעה, שקיבלה לעצמה כבר את השם "מאקבנג" (הלחם של המילים "לאכול" ו-"לשדר"), טוענים כי הפרויקט אינו רק מיזם לעשיית כסף קל, אלא ניתן לראות בו סממן לבדידות המתפשטת במדינה.

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
ועכשיו לעיקרית צופים יקרים | צילום: SBS

"אוכל זה סוג של בריחה מהמציאות"

צ'אמפ יאנג, מעריץ נלהב של ה"מאקבנג", מספר כי הכלכלה המדשדשת והאבטלה העולה במדינה גרמה לצעירים רבים לחיות, לבשל ולאכול בגפם. הוא מספר כי האכילה אונליין היא דרך לאותם בודדים לחוות צורה מסורתית יותר של אכילה בצוותא. "בבתים של רווקים, הם צריכים לבשל לעצמם, והם מרגישים בודדים לפעמים". יכול להיות שזה היה טרנד חמוד אם לא היו לוקחים את זה לקיצון. "כשהם צופים ב'קוקבאנג' ו-'מאקבנג', הם מרגישים בנוח. אוכל זה סוג של בריחה מהמציאות, הוא מרפא אותנו".

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
כן, כן | צילום: SBS

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
נקנח בהמבורגר | צילום: SBS

אבל איך אפשר לאכול כל כך הרבה ועדיין להישאר צנומים? מסתבר שאי אפשר. אמנם כוכבות כמו בי.ג'יי פיטנס מכבדות את שמן הכולל את המילה "כושר", והיא מתעמלת חמש שעות מדי יום כדי לשרוף את כמות הקלוריות העצומה שהיא צורכת מדי יום – מומחי בריאות מזהירים מההשלכות הרפואיות של צריכה כמות מופלגת כזו של מזון. מעבר להשמנה וההשפעות הגופניות שלה, עודף אכילה יכול לגרום לסוכרת ומחלות לב. האתר מצהיר כי הוא איננו מעודד אכילה קיצונית והוא מזהיר את השדרנים מלשים את בריאותם בסכנה. אנחנו סקפטיים לגבי ההצהרה הזו.

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
סתם נקנח בעוד רמאן | צילום: SBS

בי.ג'יי פיטנס שהעלתה כבר מעל ל-100 סרטוני "מאקבנג" ליוטיוב, טוענת כי אמנם יש שאומרים שהאכילה הזו מקדמת אורח חיים לא בריא בעליל, אך היא מאמינה כי מעריציה הם רק בבחינת משתתפים בפנטזיה שממששים דרכה את התשוקות הגדולות ביותר שלהם. "חיצוניות מאוד חשובה בדרום קוריאה, נשים רוצות להישאר רזות פה". פיטנס – יום אחד את תתפוצצי.

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
מתאמנת חמש שעות כל יום לשמור על הגזרה | צילום: SBS

בולמוס אכילה (צילום: SBS)
כוכבת רשת שעוד תתפוצץ בענק | צילום: SBS

(מקור)

>>> לכל הכתבות במדור "מוזר בעולם"