בדרך כלל, כשאנשים נעלמים מעל פני האדמה ללא עקבות, ההנחה היא שמדובר במעשה פשע כלשהו, מאורגן או לא, שכוסה מכל קצותיו כדי לא להשאיר ראיות. אפשרויות קבילות נוספות הן תוכנית הגנת עדים בחסות הממשלה או תאונה מחרידה באמצע שום מקום. אלא שבתוך עוגת האפשרויות הללו, יש חתיכה קטנה שכולם נוטים להתעלם ממנה, והיא: גאוגרפיה. מתברר שיש מקומות בכדור הארץ שהאדם לא אמור לדרוך בהם, מסיבה טבעית או על-טבעית, והתוצאה בהתאם. הנה שישה מהם.

אגם (ימת) סופיריור

מדובר באגם הגדול ביותר בצפון אמריקה, שמשתרע על פני שטח של 82,413 קילומטר רבוע. האגם מכיל 12,100 קילומטרים מעוקבים של מים, עם עומק מירבי של 406 מטרים. בזמני סופות קשות, הגלים באגם יכולים להגיע לגובה של יותר מ-9 מטרים, ומסוגלים לשבור לחצי ספינות מסיביות במיוחד. זו כנראה הסיבה מדוע יותר מ-200 ספינות לאורך ההיסטוריה נעלמו במימי האגם ואיש לא הצליח למצוא שריד לזכרן.

משולש בנינגטון

זהו אזור בדרום מזרח מדינת ורמונט בארה"ב, שידוע בעיקר בעקבות היעלמותם של חמישה אנשים שונים בין השנים 1945 ל-1950. במסגרת התקרית הראשונה, מטפסת הרים צעירה בת 18 נעדרה לפתע, למרות ששני חבריה היו במרחק של כ-90 מטרים מאחוריה. בדיוק שלושה ימים לאחר מכן, אדם נוסף נעלם במהלך נסיעה באוטובוס, ואיש לא הצליח להסביר מה קרה לו.

A post shared by Strange Matters Podcast (@strangematterspodcast) on

כביש מהיר מס' 16

הכביש המהיר Yellowed לכל אורך קנדה מחבר בין וויניפג לאי גרהאם, כאשר החלק שלו שעובר בקולומביה הבריטית מכונה Highway 16. מכל החלקים שבכביש הארוך הזה, דווקא בכביש מס' 16 נעלמו לאורך השנים לא פחות מ-18 נשים. הראשונה שבהן הייתה מוניקה איגנס בשנת 1975, שגופתה אמנם נמצאה מאוחר יותר, אך כל ה-17 האחרות מעולם לא נמצאו.

משולש ברמודה

אין צורך להכביר במילים על האזור המפורסם ביותר בעולם באמצע האוקיינוס האטלנטי, שנחשב למגנט של היעלמויות לא מוסברות. עשרות ספינות ומטוסים שהעזו לחצות את האזור, בים או באוויר, נעלמו ללא עקבות.

אחד המקרים היותר מפורסמים הוא של טיסה מספר 19 של חיל הים האמריקאי. ב-5 בדצמבר 1945 נעלמו חמישה חיילים ביחידת הפצצות של החיל, במהלך טיסת אימונים שגרתית מעל האזור. לוטננט צ'רלס טיילור, שפיקד על המשימה, היה בקשר רדיו צמוד עם הבסיס, ולפתע הקשר נותק. המוזר הוא שטיסת החילוץ שנשלחה בעקבות טיסה 19 מעולם לא חזרה, ונעלמה אף היא בדיוק באותו אזור.

A post shared by Mysterious nature�� (@natural_featheriness) on

 

משולש מישיגן

רבים מכנים את האזור כבן דודו הצפוני של משולש ברמודה, והוא נמתח בין בנטון הרבור לבין לאנדיגטון שבאגם מישיגן בארה"ב. בשנת 1891, ספינה בשם תומס היום ושבעת אנשי הצוות שלה הפליגה לתוך המשולש ומעולם לא חזרה.

בשנת 1921, ספינה אחרת בשם רוזה בלה נמצאה הפוכה ללא 11 אנשי הצוות שהיו אמורים להיות על סיפונה. כמו כן, גם טיסה 2501 של חברת התעופה נורת'ווסט, ועליה 58 נוסעים, ניסתה לחצות את המשולש ולא יצאה ממנו.

הפארקים הלאומיים של אמריקה

זוהי למעשה אסופת אזורים לכל רחבי היבשת שמונה כ-340 מיליון (!) דונמים של שמורות טבע, עצים, מדברים, הרים ויערות שנחשבים מוגנים על ידי החוק האמריקאי. אלה גם מקומות שאלפי אנשים נעלמו בהם ואיש לא יודע מה קרה להם.

A post shared by Missing 411 (@missing411) on

 

סדרת הספרים Missing 411 מגוללת יותר מ-1,100 מקרים של אנשים שנעלמו באופן מסתורי בשמורות מוגנות, רבים מהם מטיילים ומטפסי הרים מקצועיים שלא ממש התבודדו להם אלא שהו בחברת מטיילים אחרים רגעים ספורים לפני שנעלמו.