אישה אלמונית הורחקה ממתחם הקופים בגן חיות בדרום סין לאחר שניסתה לקפוץ פנימה – והכל תועד במצלמות. התקרית אירעה בגן החיות "קונמינג", שבמחוז יונאן, בשבת שעברה. בסרטון שעלה לרשת החברתית X (לשעבר טוויטר) אפשר לראות את האישה הבוכייה יושבת על מעקה הבטיחות של המתחם וצועקת אל עבר עוברים ושבים. בשלב מסוים היא מעבירה את רגלה מעל הסורגים, אך עד מהרה קבוצת עוברי אורח תופסים אותה ומרחיקים אותה מהמקום.

הסרטון הפך מאז לוויראלי ברשת החברתית עם יותר מ-800 אלף צפיות. בתיאור הסרטון צוין שהאישה תכננה לקפוץ פנימה כדי להציל חתולים שנזרקו למתחם כדי שהקופים יתאכזרו עליהם. "הם זורקים חתולים פנימה כדי שהקופים יתעללו בהם", נכתב בתיאור.

מאז עלו כמה סרטונים נוספים מהמקום בהם אפשר לראות כיצד הקופים רוכבים על החתולים, צובטים אותם, תולשים להם שיערות מהשפם ואפילו מושכים אותם ברגליים ברחבי המתחם. התיעוד עורר זעם ציבורי ובעקבותיו, הנהלת גן החיות פרסמה הודעה לכלי התקשורת המקומיים.

מהנהלת גן החיות "קונמינג" נמסר כי עוד באותו יום פקחים הרחיקו שני חתולים ממתחם הקופים והעבירו אותם למרפאה וטרינרית בפקולטה לחקלאות באוניברסיטת יונאן. כמו כן, צוין שבעלי החיים לא נפצעו בתקרית ומצבם הבריאותי היה טוב. בהמשך ההודעה נטען כי חתולים נמצאים במתחם הקופים כבר למעלה מעשור ומעולם לא היו בעיות בין שני המינים.

הנהלת גן החיות טענה שחתולים הוכנסו למתחם הקופים לראשונה בשנת 2013, אז שרצו חולדות במקום וגנבו אוכל לבעלי החיים. עם הזמן, אחרי שאוכלוסיית החולדות הצטמצמה, פקחים הרחיקו את כל החתולים מהמתחם פרט לשניים שנשארו למקרה שהחולדות יחזרו.

"אנחנו מודים לציבור מקרב לב על הדאגה לרווחה של בעלי החיים שלנו", צוין בהמשך ההודעה. החתולים שחולצו מהמתחם הועברו מאז לאיגוד ההגנה הסיני למען חיות זעירות (CSAPA), ומשם יועברו לבית חם.