אנדי פרקינס, תושב העיר גרנד פריירי, טקסס, ארצות הברית, הופתע לאחרונה לגלות בגיל מבוגר למדי שלמעשה הוא הוחלף בלידתו ושמשפחתו כפי שהכיר אותה עד היום, אינה המשפחה הביולוגית שלו. פרקינס מספר כי תמיד חש שונה מבני משפחתו, שכן הוריו ואחיו גבוהים ובעלי עור כהה, ואילו לו עיניים כחולות ושיער בהיר. "תמיד נראיתי שונה משאר המשפחה שלי", אמר פרקינס בן ה-73 בשיחה עם ה-NY Post. "זה גרם לי להרבה בעיות לאורך השנים".

פרקינס גדל בעיירה כפרית בסמוך לבאפלו, ניו יורק. בחטיבת הביניים הוא החל להאמין שאולי אומץ, אבל טענותיו נדחו על ידי בני משפחתו. לדבריו, הוריו, שירלי וג'ים, תמיד אהבו אותו ותמכו בו. "לרוב האנשים יש את הרגשות האלה בשנות העשרה שלהם, כאילו הם לא שייכים", אמר פרקינס, וטען שהוא לא ייחס לכך כל חשיבות גם בעצמו.

המסע לגילוי המרעיש החל בשנת 2017, כאשר בתו, קנדי פרקינס סאמרס, בדקה את ההיסטוריה המשפחתית שלה. כחלק מהמאמץ, היא ערכה בדיקות DNA לשני הוריה – וגילתה למרבה התדהמה שאביה אינו קשור ביולוגית לאף אחד מבני משפחתו הגרעינית. במקום זאת, היא גילתה שאביה משויך לשושלת בעלת שם המשפחה רובינסון הפזורה ברחבי הערים וורסאו ורוצ'סטר שבניו יורק. "הסתכלתי על רשימת התאמות ה-DNA של אבא שלי, ולא זיהיתי שם משפחה אחד", אמרה קנדי, "זה היה מוזר״.

התעלומה הגיעה לפתרון בשנת 2020, כשקנדי מצאה גזיר עיתון בארכיון המתעד התייחסות ללידת תינוק בשם פיליפ ב-12 בספטמבר בוורסאו – יום לפני שאביה נולד. בשלב זה, הקצוות התחברו וקנדי הבינה שאביה הוא למעשה אותו תינוק. חקירה נוספת העלתה כי הוריו הביולוגיים של אנדי אינם שירלי וג׳ים, אלא פאולין מקאלווין רובינסון – לבורנטית שעבדה בבית חולים עירוני עד שנפטרה בגיל 90 ב-2015 – והרולד ס. רובינסון – סוכן ביטוח שמת בשנת 2016 בגיל 88.

"הלכתי לבתי הקברות של אמי ואבי הביולוגיים והתאבלתי – חשתי לא רק כאב על כך שמעולם לא פגשתי אותם, אלא כאב אמיתי על מותם", הוסיף פרקינס. "זה היה דבר בלתי צפוי וקשה".

באותה שנה, הצליח אנדי לאתר את אחיו הביולוגיים – בריאן (68), סאלי (69), ליסה (58), ודאג, שנפטר מאז. "מהרגע שכולנו נפגשנו באותו קיץ, נשארנו בקשר כמעט יומיומי", אמר פרקינס. "התקבלתי על ידם בזרועות פתוחות. זה כיף לשבת ולראות עד כמה אנחנו דומים, למרות שגדלנו בשני מקומות שונים". בשנת 2021 החליט אנדי לחשוף את האמת בפני אימו הקשישה, שנפטרה כמה חודשים לאחר מכן בגיל 91.

פרקינס משתמש כעת בשם המשולב רובינסון-פרקינס כשם משפחתו. לדבריו, מאז התגלית הוא חש שלווה וסיפוק. "הרגשתי שגיליתי מי אני באמת. להרבה אנשים אין משפחה, אני זכיתי בשתי משפחות נפלאות ואוהבות".