צעירה מפלורידה ניצבת בפני 16 שנות מאסר, לאחר שנכנעה ללחץ החברתי ועברה כל גבול כדי לנצח את בחירות טקס מלכת הנשף של התיכון בו היא לומדת. 

אמילי רוז גרובר הייתה תלמידת תיכון בת 17 כאשר ניצחה בתחרות מלכת הנשף של בית הספר שלה, אך היא עשתה זאת על ידי זיוף קולות. גרובר פרצה למערכת ההצבעות בעזרתה של לא אחרת מאמא שלה - שהיא גם סגנית המנהלת של בית הספר. 

אמילי גרובר (צילום: NorthEscambia.com)
אמילי גרובר | צילום: NorthEscambia.com

כידוע, נשף התיכון הוא אחד האירועים המכוננים בתיכונים בארה"ב ורבים מהצעירים מתייחסים לכך כאל חוויה משמעותית עם השלכות רבות. גרובר אולי לא חשבה שמדובר באקט נורא מדי, אך כעת היא צפויה להישפט כבוגרת על הפשעים שביצעה לאחר שחגגה את יום ההולדת ה-18 שלה לפני כחודש. המשמעות היא שהיא עלולה לבלות הרבה מאוד זמן בכלא - עד 16 שנה. היא ואמא שלה, לאורה רוז קארול בת ה-50, צפויות לעמוד לדין בגין סעיפים שונים של פריצה ומרמה. במידה והן ימצאו אשמות בכל הסעיפים ייתכן שיכנסו לכלא עד שנת 2037.

ג'ון מולקן, סגן התובע המחוזי, סיפר שלא מדובר במקרה נדיר: "בית המשפט לנוער לא יכול להגן על נאשם ברגע שהוא הופך לבגיר. זה הגיוני יותר להעביר אותם לבית המשפט הרגיל". למרות שגרובר תישפט כבוגרת, ייתכן ובית המשפט יתחשב בגילה הצעיר והיא תוכל לקבל גזר דין חמור פחות.

לפי קצינים במשטרה המקומית, קארול הייתה סגנית מנהלת בית הספר היסודי בלוויו. היא וגרובר השתמשו במערכת הפנימית המחוזית כדי להצביע לטובת גרובר בתחרות מלכת הנשף בתיכון טייט המקומי. אבל לא היה צריך גאון מחשבים כדי להבין שמשהו לא כשר בהצבעה - גרובר בעצמה התרברבה בפני תלמידים שהשתמשה באמא שלה כדי לזייף את תוצאות ההצבעה. לפי מספר תלמידים, גרובר תיארה יותר מפעם אחת כיצד היא משתמשת באמא שלה כדי לקבל גישה למערכת.

אחד התלמידים תיאר מעשים נוספים שהיא עשתה: "אני יודע שאמילי גרובר השתמשה בהרשאה של אמא שלה למערכת כדי לשנות לעצמה ציונים מאז השנה הראשונה שלה בתיכון. היא תיארה בפני החברים שלנו איך היא נכנסת למערכת ורואה את הציונים של כולנו". תלמידה אחרת סיפרה: "היא לא עשתה ביג דיל מהעובדה שהיא מתחברת למערכת, היה לה מאוד נוח עם זה".

לאחר התלונות שהתקלבו, החוקרים בדקו ומצאו 117 הצבעות לטובתה שהגיעו מאותו האיי.פי והדליקו נורה אדומה במערכת. בנוסף, הם מצאו ראיות לכניסה למערכת ללא אישור שהתבצעו מהטלפון הנייד של קארול, כאשר מאותו מכשיר הגיעו 246 הצבעות עבור ביתה של קארול.

קארול הושעתה מעבודתה אך לא ברור עדיין האם גם פוטרה. לעומתה, גרובר סולקה מבית הספר וככל הנראה העונש הנורא ביותר עבורה בתוך כל זה הוא שתואר מלכת הנשף נשלל ממנה.