בפעם הרביעית מאז תחילת השנה, תצפיתנים הצליחו לזהות את המפלצת מלוך נס שוחה בסמוך לחוף של האגם הסקוטי. אואין או'פדהייגן, בן 56 מאירלנד ותצפיתן וותיק של היצור המיתי, תיעד את נסי המפלצת בזמן שצפה במצלמת הרשת שהוצבה בסמוך לטירת אורקהרט – השוכנת בצדו הצפון-מערבי של מאגר המים.

בשיחה עם כתבי ה-Daily Mirror, או'פדהייגן סיפר שבסרטונים שהקליט אפשר לראות גלים ובועות במים, למרות שאין בכלל סירות באזור. מעבר לזה, ניתן לטענתו לזהות גם שני גופים מסתוריים עולים מן המים וצוללים לסרוגין למשך כמה דקות עד שהם נעלמים לבסוף במעמקים.

"שני הגופים היו מעל פני האגם וגרמו להרבה תזוזה במים", סיפר. "הם זזו למעלה ולמטה, כאילו הם שחו. אפשר לראות אותם למשך דקה ו-41 שניות, לפני שהם נעלמים לחלוטין. כל זה קרה בזמן שלא חלפו כלי שיט בסביבה".

או'פדהייגן הוסיף שהוא מתצפת על ימת לוך נס מאז שנות ה-80, כאשר הפעם הראשונה שהצליח לזהות את נסי הייתה בקיץ של 1987. מאז, הוא ראה את המפלצת אינספור פעמים, כאשר 12 מהן אושרו כבר על ידי אגודת התצפיות של המפלצת מלוך נס (כן-כן, יש דבר כזה) והפעם האחרונה הייתה באפריל של השנה שעברה.

מאגודת התצפיות של המפלצת מלוך נס דווח כי בשנה שעברה אושרו 13 תצפיות של נסי, כולל פעם אחת שמישהו כביכול זיהה אותה במעמקים באמצעות גלאי סונר. על פי ההערכות, אטרקציות תיירותיות בסביבת לוך נס מכניסות לכלכלת סקוטלנד יותר מ-40 מיליון ליש"ט בשנה (או 182 מיליון שקלים).

המפלצת מלוך נס עלתה לכותרות כבר בתחילת השנה, אחרי שחוקר אמריקאי טען שהצליח לזהות באיזה בעל חיים מדובר. פרופסור הנרי באוור, כימאי ומרצה במכון הפוליטכני של וירג'יניה, סבר שנסי היא ממשפחה של צבים שעדיין לא התגלתה על ידי קהילת המדע.

"על פי העדויות, מסתמן שאורח החיים של המפלצת, נסי, מזכיר מאוד את זה של צבים או צבים שנכחדו", הסביר פרופסור באוור. "היא יכולה לעצור את נשימתה למשך זמן ארוך, לצלול למעמקים, לנוע במהירות במים ויש לה גם צוואר ארוך באופן יחסי. לדעתי, בעלי החיים המוכרים לנו בתור מפלצות לוך נס טרם התגלו על ידי מדענים ואני סבור שזה מתקבל על הדעת שהם צבים שאפילו נוכל למצוא באזורים מסוימים בים".