אוגנדה: אימאם מקומי מצא את עצמו מחוץ לתפקיד בצורה המביכה ביותר והכל בגלל אשתו הטרייה. השייח' מוחמד מוטומבה (27) הושעה מתפקידו במסגד מסג'יד נוּר, לאחר שגילה לתדהמתו כי התחתן עם גבר – שבועיים אחרי הטקס המרגש.

הפרשה התפוצצה לאחר ש"אשתו" של השייח' ניסתה לגנוב טלוויזיה ונתפסה על ידי הרשויות. מתוקף היותה "אישה", השוטרים הזעיקו למקום קצינה בשביל שזו תערוך עליה חיפוש גופני. כמה רגעים מאוחר יותר, השוטרת קבעה באופן חד-משמעי שזו לא גברת – זה אדון.

 

שייח' מוטומבה
"היה לו קול עדין כל כך והוא הלך כמו אישה" | צילום: 912CroozeFM, twitter

ממצאי החקירה הראשוניים של התקרית מצביעים על כך שהשייח' המקומי נפל קורבן לתרמית של נוכל. ריצ'ארד טומושבה, המתחזה, הודה בחקירתו כי התחתן עם האימאם במטרה לגנוב לו את הכסף ולהיעלם. הפרשה הסעירה את בני הקהילה המקומית. בני משפחה, חברים ועמיתיו לעבודה של השייח' סיפרו כי הם היו משוכנעים שמדובר באישה.

אמיסי קיבונגה, אחד העובדים במסגד, התייחס לתקרית ואמר: "היה לו קול עדין כל כך והוא הלך כמו אישה". אחרים סיפרו כי האימאם לא קיים יחסי מין עם הטומושבה כיוון שהנוכל טען שהוא במחזור.

הנהלת המסגד שבו מוטומבה עובד סיפרה שהאימאם הושעה מתפקידו עד תום החקירה. מאז פרסום ממצאי החקירה, קורבן התרמית מסתגר בביתו ועדיין מתמודד עם טראומה מכל ההתרחשות. קרובי משפחה הוסיפו שהוא מקבל ייעוץ נפשי.