ניתוחים בדרום קוריאה (צילום: dailymail.co.uk)
תעודת זהות חדשה לגברת מימין | צילום: dailymail.co.uk

ודאי יצא לכם לפגוש אדם או שניים שעבר טיפול פלסטי כלשהו בין אם זה יישור האף, הגדלת חזה, או הרמת עפעפיים. סביר להניח שלמרות השינוי, תוכלו לזהות את אותו אדם גם יום למחרת הניתוח. בדרום קוריאה המצב קצת שונה.

מי מאלו שטסים לדרום קוריאה במיוחד לשם ניתוח, במקרים מסוימים, חוזרים כל-כך שונים (כי המנתחים כל-כך מוכשרים, או כי הניתוחים כל-כך קיצוניים, זה לא ממש משנה), עד כדי כך שהם נאלצים להאבק כדי לעבור את ביקורת הדרכונים בדרך הביתה. בכדי לפתור את הבעיה, כמה בתי חולים נקטו בחלוקת "תעודות ניתוחים פלסטיים" לחולים כדי לאפשר להם לעבור בשדה התעופה בשלום ולחזור לביתם. תעודות אלה אמורות לכלול את המספר הדרכון של המטופל, את שמו של בית החולים בו הם טופלו ואורך ביקורם בדרום קוריאה. התעודה אמורה להקל על המנותחים את המעבר בשדה התעופה, אך לא מציעים פתרון מלא לבעיה ההולכת ומתגברת.

ניתוחים בדרום קוריאה (צילום: dailymail.co.uk)
בטוחים שזו אותה אחת? | צילום: dailymail.co.uk

דרום קוריאה הופכת במהירות למעצמת ניתוחים פלסטיים. על פי הנתונים העולמיים שפורסמו בשנה שעברה על ידי האגודה הבינלאומית לניתוחים פלסטיים אסתטיים. אחד מכל 77 אנשים בדרום קוריאה נכנסים לחדרי הניתוח תחת הסכין או המחט בניסיון לשפר את המראה שלהם. 20 אחוזים מהנשים בגילאי 19-49 בסיאול עברו ניתוח פלסטי כלשהו. אחד מההליכים הפופולריים ביותר הינו הפחתת עור עודף בעפעפיים, הנותן לעיניים מראה גדול יותר ו'מערבי' יותר. בפעם הבאה שאתם שוקלים ניתוח פלסטי, הכניסו לשיקוליכם גם את ההתעסקות הבירוקרטית של חידוש תעודת הזהות, נראה... אולי הניתוח ייראה פחות אטרקטיבי.

ניתוחים בדרום קוריאה (צילום: dailymail.co.uk)
לא ניתנת לזיהוי | צילום: dailymail.co.uk

ניתוחים בדרום קוריאה (צילום: dailymail.co.uk)
הניתוחים הפלסטיים הקיצוניים של דרום קוריאה | צילום: dailymail.co.uk

(מקור)