ארה"ב: גבר בשנות ה-50 לחייו נעצר על ידי הרשויות בעוון עברות טרור לאחר שהשתעל על עובדת סופרמרקט וטען כי הוא נשא של נגיף הקורונה. התקרית התחוללה בעיר מנלפן, ניו ג'רזי, אחרי שעובדת המקום ביקשה מג'ורג' פלקונה (50) לשמור ממנה מרחק בזמן שסידרה את אחת מעמדות הירקות.

על פי החשד, פלקונה נצמד אל העובדת, השתעל עליה ואז החל לצחוק שהוא נושא את הווירוס הקטלני. לאחר מכן, הוא לעג לשני עובדים נוספים בסופרמרקט ואמר ש"יש להם מזל שעדיין יש להם עבודה". שוטרים הוזעקו למקום ותלונה הוגשה נגד פלקונה.

פלקונה (צילום: wikiglobals, twitter)
ג'ורג' פלקונה, הואשם במספר סעיפים פליליים | צילום: wikiglobals, twitter

גורביר ס. גרוול, התובע הכללי של ניו ג'רזי, התייחס לפרשה ואמר כי החשוד הואשם ביום שלישי האחרון במספר סעיפים פליליים, כולל: הטרדה, הפרת סדר ואיום לביצוע פעולות טרור מדרגה שלישית.

"עלינו לעשות כל שביכולתנו להרתיע אנשים מביצוע מעשים כאלה בשעת חירום", אמר גרוול. "בדיוק כמו שאנחנו פועלים לעצור אנשים שמנצלים את המצב בשביל להפיץ שנאה נגד חתכי אוכלוסייה מסוימים, עלינו לפעול בתקיפות נגד אנשים שמנצלים את המשבר בשביל לזרוע פחד".

הפשע המביל הוא אינו הראשון מסוגו. רק אתמול, דווחנו כי קודי פיסטר, תושב מיזורי בן 26, נעצר לאחר שצילם את עצמו מלקק שורת דאודורנטים ברשת וולמארט, בזמן שהוא אומר למצלמה "מי מפחד מנגיף הקורונה?".