נראה כי משהו מוזר מאוד מתרחש בלונדון, אנגליה, בימים האחרונים. הכוורנים מספרים שזו שיא העונה של הדבורים בחיפוש אחר קינים, אך בכל זאת אנחנו לא מוצאים סיבה ברורה למה הן לא נצמדות לעצים ופרחים כמו כל דבורה רגילה.

דבורים על אוטו (צילום: יוטיוב)
מתקפת הדבורים על המכוניות האנגליות | צילום: יוטיוב

סטודנט בפורטסמות', אנגליה בשם ג'ורג' ניל לאחרונה התעורר לסיוט: 20,000 דבורים כיסו את מכוניתו, שחנתה מחוץ לביתו. אחד משותפיו של ניל, רורי אדוארדס, הבחין לראשונה כי הדבורים בחרו את מכוניתו של ניל. "זה היה מחזה מוזר", סיפר רורי, "הם לא היו מעוניינות בשום דבר חוץ ממכוניתו של ג'ורג'. אולי הן רצו טרמפ".

ג'ורג' התקשר למועצת העיר פורטסמות' כדי לטפל בנושא, והם שלחו כוורן מקומי, שיסיר את הנחיל הענק מהמכונית בבטחה. הוא הסביר כי התקופה הזו של השנה היא שיא העונה, כאשר מלכות צעירות עוזבות את הכוורת של אמא שלהן כדי למצוא מקום (כמו מכונית) לפיתוח מושבה משלהן.

מקרה נוסף קרה השבוע, בו נחיל של דבורים פרועות ומבולבלות השתלטו על סניף החנות " Topshop" ברחוב ויקטוריה בלונדון. גם לשם הגיעו כוורנים בכדי להסיט את הדבורים אל מקום אחר, הרחק מהחנות. פשוט בדיוק היו כמה שמלות פרחוניות במכירות סוף העונה.

דבורים בטופשופ (צילום: The London Evening Standard)
ועל החנויות | צילום: The London Evening Standard

טוני מאן, כוורן מקצועי, סיפר כי הדבורים הועברו לקתדרלת וסטמינסטר בקרבת מקום, שם הם יטופלו על ידי כוורנים, על הגג של הכנסייה. קונים רבים היו לכודים בתוך 'טופשופ' בשעה שהמצב היה בטיפול. לורה באקל, בת 28 מצפון לונדון סיפרה: "פתאום התעופפו אלפי דבורים מסביב. בקושי היה אפשר לראות את השמיים מרוב שהיו שם כל כך הרבה".

נקווה שכל מתקפת הדבורים המוזרה הזאת תשאר באנגליה. ואם היא תתקרב לאזורינו, נשלח את שי פינג מסין ואת שרה מפלי מפורטלנד, ארה"ב שיאספו עליהם את הדבורים.

דבורים בטופשופ (צילום: The London Evening Standard)
ועל האנשים | צילום: The London Evening Standard

(מקור1, מקור2)