אתגר A4 (צילום: CEN)
צרה יותר מ-A4 | צילום: CEN

נשים בסין – למה אתן שונאות את עצמכן? למה אתן כופות על עצמכן אתגרים שמחזקים את עול הפטריארכיה הגברית? מתי תפסיקו? האם יש אידיאל יופי נשי אחד? ומה נסגר איתכן? למה יש לכן כל כך הרבה זמן פנוי להמציא אתגרים? במה אתן עוסקות?

אתגר A4 (צילום: CEN)
ועכשיו, לאתגר הבא - ניצחון הפטריארכיה! | צילום: CEN

אתגר A4 (צילום: CEN)
צרה יותר, ובוכה | צילום: CEN

עד כה ספרנו 4 אתגרי "יופי" שהופצו ברשתות החברתיות בסין: אתגר הפופיק (להקיף את הגוף ולגעת בפופיק), אתגר המטבעות (לשים כמה שיותר מטבעות בעצם הבריח), אתגר החזה (להקיף את הגוף ולגעת בחזה), ואתגר העט בציצי (להחזיק עט עם הציצי בלבד). ועכשיו היכונו לאתגר הבא – האם אתר צרה יותר מדף A4.

אתגר A4 (צילום: CEN)
טוב נו, מהפכות לא קורות ביום אחד | צילום: CEN

אתגר A4 (צילום: CEN)
בוא ניקח הפסקה מאתגרים | צילום: CEN

רוחבו של דף A4 להזכירכם הוא 21 סנטימטרים. איך אפשר להיות יותר צרה מזה?! ובכן, מסתבר שיש כמה כאלו שיכולות – הן מדביקות איכשהו דף על גבן, מצלמות ומעלות לרשתות החברתיות. אלפי נשים כבר השתתפו באתגר הזה, אך לפחות הפעם נשמעים גם קולות מתנגדים, ונשים החלו להעלות גם תמונות מחאה עם דפים הרבה יותר גדולים. אז פשוט תפסיקי עם זה, מחלקת קריאטיב זדונית שיושבת כל יום וחושבת איך לאמלל נשים הפעם.

Women in China are taking �� of A4 paper next to their waists to show how small they are...so naturally @5teviem had to give it a go. Head to site to find out more #a4waist

A photo posted by The Debrief (@thedebriefuk) on

Because you are already beautiful. #bearum #a4waistchallenge #handcraftedjewelry #minimaljewelry #minimalism #engravedinKorean #koreanjewelry #koreanbracelets #braceletsfromkorea #handcrafted #bracelets #jewelry #engravedinkorean #a4waist

A photo posted by be.arum (@be.arum) on