צב שרד 30 שנה במחסן נעול
"לכו, אני כבר אשב לי לבד, בחושך"

הצבה האהובה מנואלה נעלמה מביתה שבעיר ריו דה ז'נרו בברזיל בשנת 1982, וגם לאחר חיפושים נרחבים לא נמצא לה זכר. בעליה, בני משפחת אלמיידה, הניחו שהיא ברחה באחת הפעמים שהם השאירו את דלת הכניסה פתוחה ושכחו ממנה.

לפני כחודש, כשאב המשפחה הלך לעולמו, ילדיו החלו לפנות את חדרי הקומה השנייה בביתם ממוצרי חשמל שבורים שאסף במשך השנים. "מעולם לא העזנו להיכנס לחדרים האלה שהיו תמיד נעולים", סיפר ליאונרדו, אחד מבניו שמצא בחדר הרבה יותר ממה שתכנן. הוא נדהם לגלות שצבת המחמד הוותיקה שלו חיה ומשגשגת בתוך קופסה עם פטיפון ישן. 

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

" כשהנחתי את החפצים מחוץ לבית, כדי שפועלי הניקיון יאספו אותם, שמעתי את השכן שלי אומר 'אתה לא מתכוון לזרוק גם את הצב, נכון?'. אחרי כמה שניות הוא הבין שמדובר במנואלה.

ליאונרדו ההמום לא האמין למראה עיניו. "אנחנו נרגשים מאוד לגלות שהיא חזרה אבל אף אחד מאיתנו לא מצליח להבין איך הצליחה לשרוד שם לבד כל השנים הללו. זה פשוט לא ייאמן", הוא אמר.

מנואלה שייכת למשפחת הצבים אדומי-הרגליים, שנחשבים ליצורים גמישים במיוחד ויכולים לשרוד עד שלוש שנים ללא מזון. בטבע הם מתקיימים מפירות, עלים, חיות מתות ומגללים. מנואלה, ככל הנראה, שרדה מאכילת טרמיטים ושאר החרקים שהתרוצצו על רצפת העץ בבית.

צב שרד 30 שנה במחסן נעול
"טוב, נשבר לי מהטעם של התקליטים האלה, למישהו יש קצת חסה?"
(מקור)