מה יהיה עם העם הקירגזי? גם חוטפים כלות, ועכשיו גם לקוחים ממש קשה טעויות. בריטי שעובד במכרה זהב בבעלות זרה בקירגיזסטן, עוכב למצער ועלול להישלח למאסר של 5 שנים לאחר שהתבלבל וחשב שהמעדן הלאומי הקירגזי "צ'וקצ'וק" הוא פין של סוס, כשלמעשה מדובר בנקניק עשוי מבשר סוסים.

אין תמונה
המאכל הלאומי צ'וקצ'וק. ניתן להבין את הבלבול

מייקל מקפיט, עובד של מכרה זהב בבעלות קנדית עוכב על ידי המשטרה המקומית לאחר שהעלה פוסט לפייסבוק עם הטעות הגורלית: "ארוחת חג נפלאה תודות לברן דה לוס סאנטוס. העם הקירגזי נוהר בהמוניו כדי לאכול מהמעדן המיוחד שלה – פין של סוס"!!! בתוספת אימוג'י של פרצוף המום.

אין תמונה
הפוסט שסיבך

המשטרה האשימה אותו בפשע שנאה על רקע גזעני, שהעונש עליו עומד על בין 3 ל-5 שנות מאסר. המכרה שבו עובד מקפיט, שמייצר כ-10 אחוזים מתפוקת הייצוא של המדינה, הושבת למספר ימים כמחאה על מצערו.

אשתו אמנדה שחיה בבריטניה עם שני ילדיהם נמצאת בקשר רצוף עם השגרירות הקירגזית בלונדון בניסיון לחלץ את בעלה מהצרה אליה נפל. "זאת הייתה רק ארוחת חג – הוא העלה תמונה עם הקולגות שלו, שיבח את השף ואפילו אמר שהקירגזים מתים על המנה הזו. ופתאום הוא צריך להעלות התנצלות ולהבהיר שלאף אחד מהמצולמים אין קשר לדברים שכתב. דיברתי עם השגרירות בלונדון והם אמרו לי שהם לא יכולים לאשר דבר עד שהתנצלותו לא תתקבל".

אין תמונה
מייקל מקפיט, סך הכל פיון במשחקים פוליטיים

"משרד החוץ הבריטי ינסה להבהיר שלא הייתה שום כוונת זדון בדבריו, ולא הייתה לו שום כוונה לפגוע בעם הקירגזי", אמר אביו של מייקל, ג'ון. "זה פשוט לא ייאמן, זה סוריאליסטי. הוא אוהב את עבודתו והוא חברותי לכל העובדים הקירגזים. זו התחלה נוראית לשנה החדשה".

אין תמונה
קירגיזסטן היא למעשה "משחקי הכס"

ממשרד החוץ הבריטי נמסר כי הם בקשר עם הרשויות המקומיות, לאחר שאזרח בריטי נעצר והם מוכנים לספק לו עזרה וייעוץ. אך ככל הנראה, הסיפור האמיתי מאחורי המעצר הביזארי הזה נעוץ בחברת המכרות "קנטרה" בה מקפיט עובד, לאחר שהממשלה הקירגזית שלה 32.7 אחוזים בעלות על בחברה ניסתה להעלות את אחיזתה בה ל-50%, אך המשא ומתן התפוצץ ב-22 לדצמבר והממשלה נטשה את שולחן הדיונים. איזו דרך נפלאה להשיג קלף מיקוח. נשמח לשחק אתכם פוקר מתישהו – הכיבוד עלינו: נגיש לכם פסטרמה, אולי תחשבו שזה עורלה.

(מקור)