המאמינים של המיסטיקנית הבולגריה טוענים כי ונגה חזתה עוד בשנות ה-70 את המיתון הנוראי שעתיד להכות בכלכלת היבשת בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

ונגה מוכרת ברחבי העולם בתור "הנוסטרדמוס של הבלקן", זאת בעקבות שורה של נבואות זעם שכביכול התממשו במרוצת השנים. המאמינים האדוקים של המיסטיקנית העיוורת טוענים שהצליחה לנבא עוד לפני מותה בשנת 1996 שורה של אסונות ואירועים מכוננים בעולם, כולל: הפיגוע במגדלי התאומים, עלייתו של ארגון הטרור דאע"ש והברקזיט. מעבר לזה, מאמיניה אף טענו מוקדם יותר השנה כי היא ניבאה במדויק את התפרצות נגיף ה-COVID-19 ברחבי העולם. כעת, הם סבורים שמגדת העתידות חזתה גם את המשבר הכלכלי שעתיד להכות ביבשת אירופה כתוצאה מכך.

View this post on Instagram

A post shared by NEVERGE (@nevergecom) on

מאמיניה של ונגה מספרים שהמיסטיקנית העיוורת חזתה את הקריסה הכלכלית של אירופה עוד בשנות ה-70. לטענתם, היא חזתה שהקריסה תתחולל אחרי יציאתה של בריטניה מן האיחוד האירופי ותהפוך את היבשת ל"שממה ריקנית אשר חפה מכל צורות החיים" – כלשונה.

מומחים לכלכלה מזהירים כעת כי המצב הכלכלי העולמי עשוי להביא למיתון גרוע יותר מזה שהיה בתקופת השפל הגדול מלפני 100 שנים. מארק קרני, לשעבר נגיד בנק אנגליה, אפילו התייחס לאחרונה למצב השוק הגלובלי בריאיון עם כלי התקשורת בממלכה ואמר כי אנחנו על סף קריסה של הכלכלה העולמית.

המאמינים של באבא ונגה פרסמו בתחילת השנה שורת נבואות לשנת 2020, ביניהם ניסיון חיסול כושל של הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין, הידבקות של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ במחלה מסתורית ורעידת אדמה קטלנית במזרח הרחוק.

המאמינים של המיסטיקנית טוענים שהיא צודקת ברוב המוחץ של נבואותיה. למעשה, חוקרים שונים מצאו כי אחוזי ההצלחה שלה עומדים על כ-80%, אם כי ונגה טעתה בעבר ובגדול. מאמיניה של מגדת העתידות גרסו כי היא חזתה שמטאור עוצמתי יפגע ברוסיה בשנת 2019 ויזרע הרס נוראי במדינה – מה שלא היה ולא נברא. מעבר לזה, מומחים טוענים כי למאמינים של ונגה יש נטייה לפרסם נבואות שונות בדיעבד וללא מקורות.