גבר מדרום-מזרח אסיה נדהם לגלות כיצד הפך לקורבן של רשלנות רפואית, אחרי שבדיקה גופנית חשפה טעות נוראית שארעה בבית החולים לפני יותר משנה. קנט ריאן טמאו, בן 36 מהאיים הפיליפינים, שוחח על התקרית בריאיון לערוץ הטלוויזיה TV Patrol ותיאר איך גילה שהוא חי במשך 14 חודשים עם להב של סכין בתוך החזה שלו.

טמאו טען שהכל התחיל בינואר של השנה שעברה, כשהוא פונה לביה"ח אחרי שנדקר בחזה על ידי כנופיית נערים. כירורג אז תפר את הפצע הפתוח ושלח את טמאו בחזרה לביתו מבלי להעביר אותו בדיקת רנטגן – וכך יצא שמאז ועד היום, הוא מסתובב עם להב באורך של 10 ס"מ שנעוץ לו בין הריאה הימנית וכלוב הצלעות.

טמאו מספר שהוא חש כאבים לפרקים, אבל הם מעולם לא היו עזים מספיק בשביל לגשת לסיוע רפואי. "הייתי פשוט מחכה שהכאבים יחלפו", סיפר. "מעולם לא העליתי בדעתי שיש לי להב של סכין בבית החזה".

חתיכת המתכת התגלתה בסופו של דבר אחרי שטמאו עבר סדרת בדיקות רפואיות, כולל צילום רנטגן של בית החזה. כעת, הוא מקווה שיצליח להגיע להסדר כלשהו עם ביה"ח שבו מנתחים יוציאו את הגוף הזר ללא עלות.

"הרופאים לא בדקו אותי כמו שצריך ולכן, אז אני מאמין שהם נושאים באחריות למה שקרה לי", סיפר. "לדעתי, הם אלו שאמורים לתקן את המצב. אני לא מתכוון להגיש תלונה או לתבוע פיצויים. אני פשוט רוצה שהם יוציאו את הלהב הזה".