האוקיינוס מלא במציאות, ולא, אנחנו לא מדברים דווקא על דגים. במצולות אפשר למצוא ערים עתיקות ששקעו בים, ספינות טרופות, כלי מלחמה אבודים ועוד. לפעמים, אפשר גם למצוא דברים יותר פשוטים שפשוט הלכו לאיבוד. במהלך הקיץ, יצא מאט קודיהי – אושיית אינסטגרם עם יותר מ-25 אלף עוקבים –לגלוש בחופי קווינסלנד, אוסטרליה, ונדהם לגלות שעון רולקס יוקרתי.

קודיהי חשף את התגלית הנדירה בחשבון האינסטגרם שלו ועד מהרה, הסרטון הפך לוויראלי עם יותר מ-102 אלף צפיות. השעון התברר כרולקס מדגם "סאבמרינר" – שעון שמשמש לצלילה ועולה בין 36 אלף ל-45 אלף שקלים.

View this post on Instagram

A post shared by Matt Cuddihy (@mattcuddihy)

השעון שבתיעוד נראה בלוי ומכוסה בקורוזיה, ככל הנראה בגלל הזמן הממושך שהוא היה מתחת למים. למרות זאת ולמרבה הפלא, הוא עדיין עבד ועל כן, קודיהי החליט לנסות למצוא את הבעלים הקודמים שלו. לאחר שניקה אותו קצת הוא ראה כיתוב בחלקו האחורי עם השם של בעל השעון היוקרתי: ריק אוטרים. בעקבות הפופולריות של הפוסט – והעובדה שהמקרה קיבל סיקור בכלי התקשורת האוסטרליים – הבעלים הקודם שלו אותר.

בשלב זה החליטה גם חברת רולקס להצטרף לחגיגה ולשפץ את השעון. לאחר לא מעט עבודה, הוא שוחזר והוחזר לבעליו, חייל לשעבר בצי המלכותי האוסטרלי, שסיפר שקיבל אותו לפני כ-50 שנה, כשהיה בן 18. "אני רוצה להגיד תודה על מאמץ והאהבה שהושקעו פה. זאת הייתה מתנה מאוד חשובה בשבילי", אמר הבעלים של השעון. "מבחינתי, לא רק קיבלתי את השעון אלא הכרתי חבר חדש – מאט קודיהי".