סקר שנערך לאחרונה גילה שיותר ויותר אנשים חוו תופעות על-טבעיות במהלך חייהם – ממקלטי טלוויזיה שכבו ואז הופעלו באופן מסתורי ועד למפגשים עם רוחות זדוניות. על פי הדיווחים של אתר האינטרנט NY Post, כ-60 אחוזים מאזרחי ארה"ב דיווחו כי הם משוכנעים שנתקלו ברוחות רפאים בשלב כזה או אחר בחייהם. כמו כן, יותר מ-40 אחוזים מהנשאלים גרסו כי הם מאמינים שחיות המחמד שלהם נתקלו גם כן בפעילות על-טבעית בביתם.

הסקר נערך על ידי חברת OnePoll ובוצע על כ-2,000 בני אדם. על פי הממצאים, אחד מכל שלושה אנשים מאמין שהוא גר בשלב כזה או אחר בחייו, בבית רדוף על ידי רוחות רפאים, או לפחות ישן באחד כזה במהלך לינה במלון או טיול. 

בסקר נבדק גם כיצד הגיבו אנשים למה שהם האמינו שהוא פעילות על טבעית. לדברי החברה, רוב האנשים שנתקלו לדבריהם ברוחות רפאים צרחו, ברחו או צעשו את שניהם במקביל. ותאמינו או לא, אבל נמצא שגברים החליטו לצרוח ולברוח פי 2 יותר מנשים. אם הנתון הזה מביך מישהו מכם, אז אולי תתנחמו בנתון שמצא שנשים צורחות חזק יותר מגברים. מעבר לתגובות הללו, חלק מהאנשים שהשתתפו בסקר אמרו שהם בכו כשנתקלו ברוח רפאים, התחבאו או התעלפו.

המחקר דירג גם את עשרת הדברים שהכי מפחידים אנשים – רובם חיות טרף וחרקים. בראש הרשימה היו נחשים, אחר כך עכבישים ולאחר מכן כרישים. הרבה אנשים ציינו גם שהם חוששים מטביעה, ממקומות גבוהים, מלדבר מול קהל ומכישלון. מסתבר שגם דבורים נתפסות כמפחידות בעיניי הרבה אנשים, כמו גם מרחבים צפופים ודחייה. חוץ מזה, נתון מעניין שהתגלה במהלך הסקר היה שחצי מהנשאלים טענו שהם מעדיפים שנחשים יזחלו עליהם מאשר להתמודד עם נחיל של דבורים.