1. היעלמותו של סטיב דאמן

סטיב דאמן היה בן שנתיים כשאמו מרילין לקחה אותו ואת אחותו הקטנה פאמלה לחנות המכולת שליד ביתם בלונג איילנד שבניו יורק. זה היה חג ההאלווין של שנת 1955, ובזמן שהיא עושה קניות, מרילין הרשתה לסטיבן לחכות בחוץ עם אחותו, ששכבה בעגלה. כשמרילין סיימה את הקניות ויצאה החוצה, היא גילתה ששני ילדיה נעלמו.

פאמלה הקטנה נמצאה על ידי חבר של המשפחה לא רחוק מהמכולת, אבל למרות חיפושים מקיפים - סטיב לא נמצא מעולם. הוריו קיבלו מספר מכתבי כופר, אבל מאוחר יותר התברר שהם נשלחו על ידי נוכל שלא החזיק בסטיב מעולם. בסופו של דבר משפחת דאמן עברה דירה, ומאוחר יותר מר וגברת דאמן התגרשו. 

תעלומות האלווין (צילום: יוטיוב\Merc)
מה קרה לסטיב דאמן? | צילום: יוטיוב\Merc

שנתיים אחרי היעלמותו של סטיב, נמצאה גופתו של מי שכונה "הילד שבקופסה" בפילדלפיה. כמו סטיב, גם הוא היה בלונדיני, וכמו סטיב גם לו היו עיניים כחולות. הם אפילו חלקו מספר צלקות דומות. אבל לילד שנמצא מעולם לא נשברה יד שמאל, כמו שקרה לסטיב, ובדיקת DNA  אישרה סופית שזה אכן לא הוא.

ב-2009, אדם ששמו ג'ו בארנס טען שהוא למעשה סטיב דאמן, אך גם כאן בדיקת DNA הראתה שזה בלתי אפשרי. יכול להיות שעדיין יש איפשהו בעולם גבר מבוגר שלא יודע שבשנתיים הראשונות לחייו שמו היה סטיב דאמן, שהוא נחטף מהוריו ושבני משפחתו עדיין מחפשים אותו עד היום, היות ואין שום עדות לכך שהוא נרצח.

2. התינוקת שננעלה במקרר בהאלווין

אחרי שהניחו את בתם בעריסה שלה בערב האלווין בשנת 1977, ג'ורג' ורוז קרטר התעוררו בבוקר שלמחרת בביתם שבאוקלהומה, וגילו שבתם נעלמה. הם חיפשו אותה בקדחתנות, אבל לא מצאו לה זכר. והכי מוזר - לא היו אף סימני פריצה וכל הדלתות היו עדיין נעולות. 

חודש אחר כך, שוטרים מצאו את גופתה של נימה במקרר ישן שעמד בבית נטוש. סיבת המוות הייתה חנק.

שנה קודם לכן, התאומות מרי-אליזבת' וטינה קרפטשייר נחטפו מהסלון של סבתן בזמן שצפו בטלוויזיה. זה היה באמצע היום בשכנות פרברים, הן היו בנות שלוש וגם זה קרה באוקלהומה. התאומות נמצאו יומיים אחר כך, נעולות במקרר ישן בבית נטוש. טינה שרדה, אבל מרי מתה מחנק. מאוחר יותר, למרות גילה טינה הקטנה זיהתה בביטחון אישה בשם ג'קלין רובדו כמי שחטפה אותה ואת אחותה, אבל בגלל גילה הצעיר בית המשפט לא קיבל את עדותה.

View this post on Instagram

A post shared by @thesecretlifeof_____ on

קצת אחרי מקרה התאומות הקשה, ג'קלין רובדו התקבלה לעבודה כבייביסיטר של נימה לואיז קרטר. לאחר שהמשטרה קישרה בין המקרים, ג'קלין הואשמה ברצח של נימה, הורשעה ונשלחה למאסר עולם בכלא בו מתה מסרטן בשנת 2005.

אך למרות הכל, מעולם לא היו ראיות פורנזיות ישירות שהצביעו עליה כעל הרוצחת והיא מעולם לא הודתה ברצח.

3. מותה של התינוקת מקי-ווסט

בבוקר של ה-21 באוקטובר 2004, נמצאה גופה של תינוקת בפח של שירותי הנשים במלון קי ווסט. הפעוטה הייתה מחוברת עדיין לחבל הטבור שלה והמסקנה ההגיונית הייתה שהיא נזרקה לפח מיד לאחר לידתה.

אישה ששהתה במלון דיווחה למשטרה שמאוחר בלילה שלפני כן היא שמעה אישה גונחת בשירותים, ושאלה אם היא צריכה עזרה. האישה ענתה שלא, וכשיצאה מהשירותים פגשה האישה שלושה גברים שחיכו מחוץ לשירותי הנשים. אחד מהם הזדהה כבן זוגה של האישה שבפנים, וביקש ממנה להזדרז.

שומר המלון העיד גם הוא ששלושת הגברים, לבנים ובעלי מבנה ממוצע, חיכו מחוץ לשירותים מעל לחצי שעה. הוא גם ראה את האישה יוצאת מהשירותים כשהיא מחזיקה בבטנה בכאב, אבל הגברים טענו שהיא מרגישה לא טוב אחרי ששתתה יותר מדי.
המשטרה מאמינה שהחשודים הם תושבי פלורידה, אבל למרות בדיקות DNA מקיפות שנעשו על התינוקת, מעולם לא נמצא קצה חוט במקרה ולא ברורות הנסיבות שהובילו לנטישת התינוקת ולקשר של האם לשאר הגברים.

4. מסיבת ההאלווין שנגמרה במוות מסתורי

ביום שישי, ה-28 באוקטובר 1981, קורט בן ה-17 עזב את ביתו כדי להשתתף במסיבה שהתקיימה בשכונה. חבר העיד שעזר לקורט השיכור לצאת מהמסיבה כדי לנשום קצת אוויר והשאיר אותו שם, אך כשחזר עם המעיל של קורט כדי ללוות אותו הביתה – קורט נעלם. על פי עדי ראייה, קורט שתה משקה אלכוהולי בריכוז של 75%, מה שהפתיע את משפחתו וחבריו כי קורט לא היה ידוע להם כשתיין.

בשבת בבוקר, כשלא הגיע הביתה, בני משפחתו התחילו לחפש אותו. אביו, קן, חיפש אותו בכל השכונה אך קורט לא נמצא, ולמחרת ביום ראשון משפחתו דיווחה עליו כנעדר למשטרה.

סבתו העידה ששמעה בשבת אחה"צ שהוא נראה לא מזמן במסיבה שהתקיימה בבית שכור, במרחק של פחות מ-3 קילומטר מבית הוריו. כשאמא של קורט נסעה לבית המדובר, הדיירת ששכרה את הבית – סוזן – טענה שמעולם לא ראתה את קורט או אירגנה מסיבה במקום.

מאוחר יותר, שליח הפיצה המקומי סתר את דבריה של הדיירת בפני הוריו המודאגים של קורט, ובבירור נוסף סוזן הודתה שלא רק שקורט היה בביתה והשתתף במסיבה עם אנשים שאת רובם לא הכיר, אלא שהוא אפילו ישן אצלה במרתף. באותו הזמן, חבר ללימודים ראה אותו נכנס לוואן עם כמה אנשים לא מוכרים, וצועק ''היי פרנקו!". למרבה הצער, החבר לא היה מודע באותו זמן לכך שקורט נעדר, ולא דיווח על האירוע.

הוריו הציפו את השכונה בפליירים המבקשים עזרה במציאתו. בחנות התקליטים המקומית, אדם זר הביט בפלייר התלוי ואמר כבדרך אגב למוכרת "אפשר כבר להוריד את זה, הוא גם ככה ימות תוך כמה ימים".

שלושה ימים אחר כך, כמה ילדים הסתובבו בנחל הסמוך ומצאו על הגדה גופה של נער. הוא שכב על גבו כשהוא יחף ברגל אחת ועם גרב בלבד על כף הרגל השנייה - זה היה קורט. אבל מה שהכי מוזר הוא שלא נמצאו חבלות על גופו וחוקר מקרי המוות הסיק שהוא מת מסיבות טבעיות.

View this post on Instagram

A post shared by ��Sam Trombino VTpixels�� (@samtrombinophotography) on

משפחתו של קורט לא הסכימה להשליים עם הקביעה הזו, ומה שעוד יותר מעורר חשד הוא שהמקרה של קורט היה דומה באופן יוצא דופן למקרה מותו של נער אחר מהאזור – יוג'ין קאווט – שנמצא גם הוא כשהוא שוכב על גבו ללא רוח חיים, יחף ברגל אחת ועם גרב על רגלו השנייה.

ביום בו גופתו של קורט נמצאה, אדם בשם פרנקו הגיע לחנות התקליטים והעניק למוכרת זר פרחים, עם פתק בו נכתב שהיא הבאה בתור. מבוהלת, היא התלוננה למשטרה, שעצרה את האיש תוך זמן קצר. נקבע כי הוא אינו יציב נפשית, אבל השוטרים החליטו להוציא אותו מרשימת החשודים.

זמן קצר לאחר מכן פרנקו עזב את העיר, ומעולם לא נראה שוב. עד היום לא נמצא חשוד נוסף במקרה, ומותו של קורט נותר בגדר תעלומה. שני הוריו של קורט נפטרו בשנים האחרונות, כשהם עדיין מנסים להבין מה קרה לבן שלהם.

5. הברוקר שאיבד את שפיותו בהאלווין

דייויד סטון היה סוחר בורסה מצליח ונינוח בן 29 שגר בקליפורניה. כמה ימים לפני האלווין 1988, דייויד יצא מביתו לאחר שעימות עם אחד האורחים התדרדר למכות, להפתעת חבריו ובניגוד מוחלט לאופיו. סטון אמר שיחזור בעוד כמה ימים.

בבוקר שלמחרת, איכר באריזונה פגש אותו כשהוא משוטט ברגל בשטח פתוח ומדבר על "המפלצת". 4 ימים אחר כך, המכונית שלו נמצאה נטושה בניו מקסיקו. המשטרה מצאה באזור הרכב מספר פתקים בכתב ידו, בהם כאלה המזכירים את האלווין ואחד ובו כתובה סדרת פיבונאצ'י. רק 3 וחצי שנים אחר כך, בפברואר 1992, שני מטיילים מצאו את גופתו של דייויד במדבר של ניו-מקסיקו.

ייתכן והוא נתקל בסוחרי סמים מקומיים שהעבירו את הסחורה שלהם דרך המדבר, אבל המשטרה קבעה כי מותו היה כתוצאה מהתייבשות, מה שגם עלול להסביר, לטענתם, את ההתנהגות המבולבלת שלו. 

עד היום אף אחד לא יודע מה קרה לו, ולא מבין למה הוא התנהג כל כך מוזר לפני שנעלם.

View this post on Instagram

A post shared by Instagram of the Southwest (@igsouthwest) on

 

6. הרוצח שהיה בכלא בזמן הרצח

מתישהו בשעות הבוקר המוקדמות של האלווין בשנת 1981, זוג שגר ליד גרינוויץ' שבמנהטן נרצח בדירתו. רון סיסמן ואליזבת' פלאטסמן הוכו באכזריות, וכל אחד מהם נורה פעם אחת בעורף מטווח אפס. הדירה נהפכה לחלוטין בחיפוש אחרי משהו, אבל לא ברור אחרי מה.

כל הסיפור נהיה מצמרר פי כמה כשהתברר שרוצח מורשע שישב בכלא בזמן הרצח חזה אותו במדויק שבועות לפני שהוא קרה. לאסיר שחזה את הרצח קראו דייויד ברקוביץ', הרוצח הסדרתי הידוע כ"בנו של סאם", והוא תיאר במדויק את הפשע, את הדירה בה יתרחש ואת הקורבנות בפני מודיע משטרתי איתו חלק תא בכלא.

View this post on Instagram

A post shared by Orjinal Adam (@orjinaladm) on

ברקוביץ' סיפר למודיע שהוא חלק מכת שטנית, שמתכננת לבצע רצח טקסי בו הם יפרצו לדירה של צלם שגר ליד גרינוויץ', יכו אותו ואת בת הזוג שלו, יירו בשניהם בעורף ואז יהפכו להם את הדירה. 

מסתבר שהסיבה לרצח היא שבידי רון היה צילום שמתעד את אחת הרציחות שביצע "בנו של סאם" ושעליה לא הורשע.

למרות שברקוביץ' תיאר את הפשע במדויק ומראש, בית המשפט קבע שאין בסיס משפטי חזק מספיק לכתב אישום.