תעלומה באיי בהאמה: כלי שיט עם 20 בני אדם נעלם באורח מסתורי אחרי שעשה את דרכו לפלורידה דרך משולש ברמודה. הסירה, שאורכה מוערך ב-29 רגל, יצאה לדרכה ביום שני שעבר והייתה אמורה לעגון ביום שלמחרת בנמל של לייק וורת' ביץ', השוכן צפונית לעיר מיאמי. למרות זאת, הסירה מעולם לא הגיע לנמל.

בני משפחותיהם של הנעדרים דיווחו על התקרית לרשויות ומבצע חיפושים יצא לדרך ביום חמישי בצהריים. בהודעה שנמסרה ממשמר החופים, דווח כי כוחות אוויר וים סרקו במשך 43 שעות שטח של יותר מ-51 אלף קמ"ר באזור המערבי של משולש ברמודה. מאוחר יותר, פורסמה בחשבון הטוויטר שלהם מפה ובה האזורים שנסרקו.

יותר משלושה ימים חלפו מאז היעלמותה של הסירה ולאחרונה, צוות החיפוש הורה לחדול את מבצע החיפושים. קפטן סטיבן ו. בורדיין, ממשמר החופים האמריקאי, התייחס להשתלשלות האירועים ואמר: "אנחנו ממשיכים להתפלל לשלומם של הנעדרים. אנו קוראים לכל מי שיש לו מידע על הפרשה לפנות לרשויות בהקדם האפשרי".

כלי השיט יצא מהאי בימיני, השוכן בחלקו המערבי ביותר של קבוצת איי הבהאמה. האי שוכן בסמוך לפינה המערבית של משולש ברמודה, שנמצא בין האי ברמודה, מיאמי ופוארטו ריקו. מדובר בשטח של יותר מ-1.2 מיליון קמ"ר ובו נעלמו לאורך השנים מספר כלי שיט ומטוסים.

View this post on Instagram

A post shared by FACTS | NEWS | QUIZZES (@factsaroundglobe)

לאורך השנים עלו מספר סברות לגבי ההיעלמויות המסתוריות באזור משולש ברמודה, שכללו בין היתר שדות כבידה אנומליים, חייזרים ואפילו מערבולות זמן. לעומת זאת, בשנת 2018 המדען הבריטי ד"ר סימון בוסוול טען שהצליח לפתור את התעלומה.

בשיחה עם כלי התקשורת בממלכה, ד"ר בוסוול, חוקר ימי מאוניברסיטת סאות'המפטון, סיפר שהסיבה שבגללה כל כך הרבה ספינות נעלמו במשולש ברמודה היא גלים אימתניים שנוצרים באזור. לטענתו, האזור של משולש ברמודה שוכן במעין צומת דרכים של סערות אשר מגיעות משלושה כיוונים שונים: צפון, דרום ומערב.

"באזור משולש ברמודה מתחוללות לעיתים תכופות סופות שמגיעות ממספר מוקדים שונים", סיפר החוקר הבריטי. "במידה והסופות הללו נפגשות מכיוון צפון, דרום ומערב, התוצאה היא גלים עצומים שמסוגלים להגיע לגבהים של 30 מטרים ולהטביע ספינות".