ספרד: פסטיבל שהתחולל במרכז המדינה עורר את זעמה של שגרירות ישראל במדינה ושל הנהלת מוזיאון אושוויץ, לאחר שאלו העלו תהלוכה בהשראת זוועות השואה. התקרית התחוללה בעיר קמפו דה קריפטנה ביום שני האחרון, כאשר עשרות משתתפים צעדו ברחובות במדים של חיילים נאצים ואסירים של מחנות הריכוז.

מארגני הפסטיבל טענו כי "התהלוכה נועדה להנציח את 6 מיליון הגברים, הנשים והילדים שנספו בשואה, כמו גם את אלו שסבלו מרדיפה ונרצחו בגלל הגזע, האוריינטציה המינית, ההשקפות הפוליטיות או הדת שלהם". למרות זאת, התהלוכה רק עוררה זעם בקרב הציבור.

הנהלת המוזיאון התייחסה לתקרית בהודעה בחשבון הטוויטר שלהם, שם גינו את ההפקה הנוראית. "קשה לתאר את זה", נכתב. "זה הרבה מעבר לקיטש וולגרי, זה חף מכל רלוונטיות או כבוד". כמו כן, גם בשגרירות ישראל במדריד מיהרו לגנות את התהלוכה בחשבון הטוויטר שלהם.

"אנחנו מגנים בחריפות את זילות השואה שהתחוללה בפסטיבל קמפו דה קריפטנה", נכתב. "מדובר באקט נבזי ומיותר, שלועג ל-6 מיליון הקורבנות היהודים שנרצחו על ידי הנאצים". מאוחר יותר, דובר עיריית קמפו דה קריפטנה התייחס לתקרית ותיאר את המיצג בתור "מאכזב", והדגיש כי הוא לא יחזור על עצמו בשנים הבאות.

התקרית התחוללה יממה אחת אחרי שבקרנבל אלאסט, בלגיה, יצאה תהלוכה שהואשמה גם היא באנטישמיות – בה מופיעי רחוב סיירו ברחוב כשהם מחופשים למקקים שלובשים כובעים של יהודים אורתודוקסים.