אין תמונה

כולנו יודעים שהרשתות האלחוטיות הביתיות לא מאובטחות, אבל זוג הורים מטקסס (ארה"ב) גילה שהסכנה ממש לא מסתכמת בגניבת רוחב פס ואיטיות בגלישה. בסוף השבוע האחרון התעורר הזוג גילברט לקולו של גבר זר, הבוקע מחדרה של בתם התינוקת בת השנתיים.

"חשבנו שמישהו פרץ לדירה שלנו", סיפר מארק גילברט בראיון. לדבריו כשהוא צעד לאורך המסדרון, לעבר החדר, הוא שמע את הקול אומר, "תתעוררי אליסון", ואחרי זה שמע קללה עסיסית.

וזה לא היה החלק הכי מלחיץ אפילו - המצלמה על המוניטור הסתובבה לכיוונו של מארק בזמן שהוא מיהר לנתק אותה, בעוד האיש מהצד השני מקלל את גילברט. "אני לא חושב שאי פעם אני אחבר את המוניטור שוב", הוא אמר בזעזוע. "עדיף לא לפקח על התינוקת".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

לדבריו התינוקת התעוררה מהמהומה ולא מקריאות הגבר הזר. לפי הדיווח באתר פורבס, גילברט חיבר את המוניטור למצלמה מסוג Foscam FI8910W, שלפי המפרט שלה מאפשרת להתחבר אליה דרך כתובת IP מכל מקום בעולם ולתקשר עם רמקול ומיקרופון מובנים. 

מארק סיפר שהוא הגן על כל הרשת הביתית עם חומת אש וססמה, אבל הניסיון הוכיח לו שזה ממש לא מספיק. לפני כארבעה חודשים דיווח אתר אינפורמיישן וויק, כי התוכנה של המצלמה הפופולרית מהסוג הזה מכילה באג המאפשר לפרוץ אליה בקלות יחסית.

אבל לפני שאתם רצים לזרוק את האינטרקום שלכם לפח, חשוב להבהיר כי מכשיר המבוסס על גלי רדיו, שאינו מחובר לרשת הביתית, אינו נמצא בסיכון. המצלמות והמכשירים שעלולים להיפרץ צריכים כתובת IP אליה ניתן להתחבר מרחוק.

(מקור)