שופטת לטינית עוררה סערה באמריקה הדרומית אחרי שהופיע בשימוע מקוון ללא מכנסיים. כעת, 4 חודשים אחרי התקרית המביכה, היא חזרה לתפקידה. ויויאן פולניה, בת 34 מקולומביה, פרסמה ביממה האחרונה סדרת תמונות באינסטגרם בהן היא לובשת את הגלימה שלה. "חזרתי באופן רשמי", כתבה השופטת בתיאור הפוסט וציינה שנעדרה בגלל מחלה קשה – בניגוד לדיווחים כי היא הושעתה מתפקידה. "אלו היו חודשים קשים מאוד. התאוששתי מבחינה בריאותית ומבחינה נפשית".

פולניה בת ה-34 עלתה לכותרות בחודש נובמבר האחרון לאחר שתיעוד התקרית הפך לוויראלי ברשת. בסרטון אפשר לראות את השופטת שרועה על מיטתה, עם סיגריה ביד וללא מכנסיים, במהלך שימוע מקוון הנוגע לאירוע עם מכונית תופת. גורמים המעורים בפרטי המקרה ציינו שפולניה דיברה באופן לא ברור לאורך כל הדיון וכשהמצלמה שלה הופעלה, השופטת נראתה מותשת ו"בקושי הצליחה לפקוח את העיניים". כמו כן, צוין שהמצלמה שלה הייתה כבויה למשך שעה והופעלה ללא הודעה מוקדמת – ככל הנראה כי פולניה הדליקה אותה בטעות. ברגע שאחד מעורכי הדין העיר לה שהמצלמה שלה פועלת, השופטת מיהרה לכבות אותה.

View this post on Instagram

A post shared by vivianpolaniaf3 (@vivianpolaniaf3)

בכלי התקשורת בקולומביה פרסמו כי פולניה נחקרה בעקבות התקרית, והושעתה מתפקידה למשך שלושה חודשים על ידי ועדת המשמעת המשפטית של מחוז נורטה דה סנטנדר. היא הייתה אמורה לשוב לבית המשפט בחודש פברואר, אך חזרה רק עכשיו.

מעבר לתפקידה כשופטת, פולניה היא גם חובבת אימוני קרוספיט ואושיית אינסטגרם עם יותר מ-410 אלף עוקבים. בת ה-34 נוהגת להעלות, בין היתר, תמונות שלה בבית המשפט, תמונות מאימונים ואפילו תמונות בהלבשה מינימלית. הפוסט המבשר על חזרתה לעבודה עלה אתמול וגרף מאז יותר מ-10,000 לייקים ו-446 תגובות – רובן ממעריצים נלהבים.

View this post on Instagram

A post shared by vivianpolaniaf3 (@vivianpolaniaf3)

View this post on Instagram

A post shared by vivianpolaniaf3 (@vivianpolaniaf3)

"חוסן נפשי, זה כל הסיפור", כתב לה אחד הגולשים. "את חכמה, יפה, מרשימה ואהובה מאוד ברשתות החברתיות. כולנו תומכים בך". גולש אחר הוסיף: "עולם הפשע רועד מפחד – השופטת הכי סקסית במדינה חזרה".

חשבון האינסטגרם של פולניה עורר תרעומת בקולומביה בעקבות תקרית השימוע המקוון. רבים חשבו שאין שום הצדקה לכך שאישה בתפקידה תעלה תמונות בהלבשה תחתונה לאינסטגרם. השופטת הגיבה מאז לעניין וכתבה: "אני האישה היחידה שאין לה זכות ללבוש בגדי ים כי מסיבה כלשהי, זה לא מכבד את מערכת המשפט. האמנם?".