זוועה במזרח הרחוק, שם משפחה טוענת כי נאלצה לכלוא את בתם במשך שנים מכיוון שלא יכלו למממן עבורה טיפולים פסיכיאטריים. התקרית התחוללה באיים הפיליפיניים, שם נכלאה האישה בת ה-29 ששמה "בבי".

קרוב משפחה התייחס לפרשה וסיפר שבצעירותה בבי חלמה להיות דוגמנית. למרות זאת, כל חלומותיה התרסקו בשנת 2014 כאשר היא אובחנה עם הפרעת דיכאונית פסיכוטית. על פי העדויות, היא אושפזה במוסד פסיכיאטרי בעקבות שורה של הזיות ושוחררה כעבור שנה בעקבות שיפור במצבה.

ההרעה במצבה הנפשי התחוללה כשנה אחרי שחרורה מהמוסד, לאחר שבני משפחתה פשטו רגל כתוצאה ממחלה של אביה. בשלב הזה הם כבר לא יכלו לממן לה את הטיפולים והתרופות, והיא חזרה להתמודד עם דיכאונות והזיות.

"לפעמים היא הייתה זורקת דברים על השכנים, או משוטטת ברחובות ועולה על אוטובוסים", תיאר קרוב המשפחה. "פעם אחת היא נעלמה לנו למשך ימים ארוכים. בסופו של דבר, המשטרה מצאה אותה אחרי שבוע באחד המחוזות הסמוכים".

בעקבות ההתדרדרות במצבה הנפשי, בני משפחתה החליטו לנעול אותה בתא מאולתר באזור ביתם. לאחרונה, תיעוד מצמרר של בבי נעולה בתוך התא עלה לרשת, עורר תרעומת ציבורית ואף הפך לוויראלי.

קרוב המשפחה הגיב לתמונות הקשות ואמר כי הם נאלצו להלביש אותה במעין שק, כיוון שהיא הייתה לועסת את הבגדים שלה באובססיביות. "היא לועסת את הבגדים שלה עד שהם נקרעים", הוסיף. "היינו חייבים להלביש אותה במשהו שהיא לא אוהבת ללעוס".

כעת מנסה אותו קרוב משפחה לגייס כספים כדי למממן לה טיפול נפשי בבית החולים. "שירותים רפואיים הם יקרים מאוד, במיוחד במוסדות פרטיים", סיפר. "אני מקווה שיש אנשים שיוכלו לעזור לנו להחזיר את בבי לקדמותה".