עיר השמיים (צילום: dailymail.co.uk)
בקרוב: "עיר השמיים" | צילום: dailymail.co.uk

 

חברה סינית חשפה בתחילת השבוע את תוכניותיה לבנות 220 קומות תוך 90 ימים, בבניין שמכונה עיר השמיים ובצדק - מתוכננים לגור בו כמעט עשרים אלף בני אדם. בואו נקווה שהם לא שמעו על פל-קל

העיר צ'אנגשה, בדרום מזרח סין, עומדת להתהדר בעוד מספר חודשים בגורד השחקים הגבוה בעולם. כל זה, כמובן, בתנאי שהחברה שמתכננת אותו תעמוד בלוח הזמנים הצפוף שהציבה לעצמה. ב-Sky City, שמו של הפרוייקט, יהיו בתי מגורים שיכילו 17,400 בני אדם לצד מלונות מפוארים, בתי חולים, בתי ספר ומרחב משרדים. 

גורד השחקים מיועד לעבור את הבניין הגבוה ביותר נכון להיום, הוא הבורג' חאליפה שבדובאי (ערב הסעודית). העיר השמיימית תתנשא לגובה של 838 מטר ב-220 קומות מפוארות, ויותקנו בו 104 מעליות מהירות שיאפשרו ל"תושבים" להגיע ממקום למקום ביעילות.

פרוייקט מעט שאפתני בשביל שלושה חודשים בלבד. לשם השוואה, מגדל משה אביב - גורד השחקים הגבוה בארץ - מיתמר לגובה של 235 מטר "בלבד". 

עיר השמיים (צילום: dailymail.co.uk)
גינדי, מאחוריך | צילום: dailymail.co.uk

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

אין ספק שהחלק המרשים ביותר הוא כוונת "Broad Group", חברת הקבלנות שאמונה על הפרוייקט, לסיים את גורד השחקים המפואר תוך 90 ימים בדיוק. אם נפרוט את זה רגע, מדובר על קצב בנייה של חמש קומות ביום. השיטה החדשנית והמהפכנית של הקבוצה, היא לחבר את הבלוקים וליצור את הקומות לא באתר הבנייה עצמו. כלומר, אל האתר יגיעו קומות מוכנות מראש שרק יצטרכו לחבר, סטייל מדובר במשחק לגו.

הקבוצה בנתה בעבר בניין בן 30 קומות תוך חמישה עשר ימים בלבד, ולמי שחושש משיטת הבנייה שאולי נשמעת רעועה - בקבוצה מתחייבים שהמבנה יעמוד ברעידת אדמה בעוצמה של עד 9.0 בסולם ריכטר. לטובת הפרוייקט, גייסה החברה 3,000 עובדים ומעל 200,000 טון פלדהבמטרה ליצור את המיני עיירה בשמיים. אגב, זה בדיוק מה שהיא תהיה: ייפתחו בגורד השחקים בין היתר חמישה בתי ספר ובית חולים לטובת 17,400 התושבים שבו, כמו גם למעל שלושים אלף יושבי המשרדים.

המחיר, אגב, סיני לחלוטין: הפרוייקט יעלה כמעט 2.5 מיליארד שקל. בורג' חאליפה, שנמוך מהעיר בסך הכל בעשרה מטרים, עלה 5.4 מיליארד שקל ואת גורד השחקים הסעודי לקח בסביבות חמש שנים לבנות. אם ממשלת סין תיתן לקבוצת ברואד את האישורים הדרושים, עיר השמיים תהיה מוכנה בסביבות אפריל 2013 - שזה בהחלט מרשים. רק דבר אחד, שלא ישימו מדבקה של מייד אין צ'יינה על היסודות. אחרת, בטוח יקרה אסון. 

(מקור)

עיר השמיים (צילום: dailymail.co.uk)
כמה משלמים ארנונה? | צילום: dailymail.co.uk