נסיעה שגרתית של חיילת המשרתת במרכז הארץ קיבלה תפנית מבהילה, אחרי שהבינה שיש לה טרמפיסט ארסי במיוחד. לטענת מ', החיילת, היא עצרה את רכבה בצד הכביש כשראתה נחש מזדחל מחוץ למכסה המנוע.

"במהלך הנסיעה לבסיס ראיתי פתאום נחש יוצא לי ממכסה המנוע", סיפרה החיילת למקורביה. "חשבתי שאני מדמיינת או לא ראיתי כל כך טוב אבל הוא שוב הופיע לי על השמשה. פחדתי שייכנס לי בטעות לתוך המכונית, אז עצרתי בשולי הכביש".

מ' אפילו התקשרה להוריה לספר להם מה ראתה בזמן הנסיעה, אבל אלו אמרו שהיא כנראה מדמיינת. למרות זאת, היא התעקשה שנחש מסתתר לה ברכב ויצרה קשר עם גיא פרננדס – לוכד נחשים עם 30 שנות ניסיון.

בשיחה עם כתב mako, פרננדס תיאר כיצד סרק את המנוע ביסודיות ולא הצליח למצוא את הזוחל הארסי. "ירד גשם חזק מאוד באותו בוקר", סיפר. "שכבתי בשלולית כדי למצוא אותו. שעה וחצי חיפשתי ולא מצאתי. בדקתי בשלדה, במכסה המנוע, בגלגלים. כולם. לא מצאתי את הנחש". למזלו, חלפו במקום חיילי חימוש מאחד הבסיסים הסמוכים ואלו הסכימו לעזור.

"שלושה חיילים התנדבו להביא לי ארגז כלים מהבסיס שלהם ובעזרתו פירקנו את תעלת המזגן של הרכב", סיפר. "אחרי שפירקנו את התעלה, גיליתי צפע צעיר באורך 70 ס"מ". בשלב הזה, פרננדס שלף את הזוחל הארסי בעזרת שתי פינצטות ארוכות וסגר אותו בכלי פלסטיק.

 

גיא פרננדס (צילום: לוכד נחשים גיא פרננדס, Facebook)
נחש הצפע החמקמק | צילום: לוכד נחשים גיא פרננדס, Facebook

בזמן שמ' המשיכה בדרכה לבסיס, פרננדס שחרר את הצפע בטבע. לטענתו, בחודשים האחרונים נרשמה עליה משמעותית בכמות הקריאות שהוא מקבל בנוגע לנחשים. "כבר לפני חודשיים התחלתי לקבל קריאות על נחשים בגני משחקים, חצרות וארונות שירות של חברת החשמל", סיפר. "אני חושב שהם יצאו מוקדם השנה בגלל שהיו הרבה ימים חמים בחורף הזה. לרוב הם מתחילים לצאת רק בסביבות האביב. השנה הם יצאו מוקדם יותר".

נתקלתם בנחש בבית, בחצר או במכסה המנוע? פרננדס מציע במקרה כאלה להזעיק ישר לוכד נחשים ולא לבוא במגע עם הזוחל, על מנת להימנע ממצבים של נשיכה או הכשה.