חצי כלבה (צילום: ג'ואי קנדי)
פיג, חצי כלבה שמשגעת את הרשת | צילום: ג'ואי קנדי

אי אפשר שלא לבהות בפיג כלבתה של קים דילנבק, אלבמה. היא נולדה באטלנטה עם מומים קשים. הכלבה בת השמונה חודשים בעלת רגליים גמלוניות, גוף שנראה כאילו קוצץ למחצית גופו של כלב ממוצע, וללא צוואר. פיג נראית כמו אחד מבעלי החיים המזויפים הללו שנוצרו ב פוטושופ, אך היא אמיתית. "כל המרפאה אוהבת אותה", אמרה ד"ר רייצ'ל הדסון-ברלנד, וטרינרית שמטפלת בפיג, "היא כוכבת כאן". אף אחד מהווטרינרים שמטפלים בפיג מעולם לא ראה בעל חיים אחר באותו המצב, סיפרה הדסון-ברלנד. 

חצי כלבה (צילום: ג'ואי קנדי)
יחד עם קים האמא המאמצת | צילום: ג'ואי קנדי

הכלבה הקטנה מדלגת כמו צפרדע בכדי לקום והולכת עם כתפיים גבוהות באופן המזכיר הליכת גורילה. היא לא מסוגלת להניד את הראש מצד לצד, לכן פיג  מסובבת את כל הגוף כדי לראות מה יש בצדדיה. עמוד השדרה שלה קצר יותר מהרגיל בכ-18 סנטימטרים, עם עצמות רבות שהתמזגו יחד. היא לא ציפתה לחיים ארוכים בגלל המומים איתם נולדה, אבל מנצחת את הסיכויים ומנהלת אורח חיים של בעל חיים רגיל למדי, מלבד העובדה שהיא מפורסמת, שלא כמו רוב חיות המחמד.

קים, שראתה לראשונה את הכלבה בביקור חג המולד ולאחר מכן הביאה אותה הביתה, סיפרה כי למצוא לה שם לא היה משימה קשה, "כשהיא הייתה ממש, ממש קטנה היא נראתה כמו חזרזיר מטושטש מעט", אמרה קים. עשרות אלפי אנשים צפו בסרטים באינטרנט של פיג מאז שהייתה לה מסיבה במהלך אירוע בברמינגהם בחודש שעבר. קים מספרת שזה אותו דבר בכל פעם שהיא מסתובבת עם פיג בציבור, "היא תמיד מושכת קהל", היא אמרה.

חצי כלבה (צילום: ג'ואי קנדי)
בהשוואה לכלבים אחרים | צילום: ג'ואי קנדי

 פיג משחקת ורצה עם בעלי חיים אחרים, ואין לה שום בעיות בריאותיות משמעותיות. אבל היא מתעייפת בקלות, ולפעמים מאבדת את שיווי המשקל ונופלת כמו תינוק. יחד עם זאת בסך הכל, פיג בכושר מצוין ביחס לצורתה. "אני לא חושב שפיג באמת יודעת שהיא נראית שונה," אמרה קים, וזה לא משנה, כי זה מה שעושה אותה למיוחדת ואהובה כל-כך.

חצי כלבה (צילום: ג'ואי קנדי)
עמוד שדרה מקוצר וללא צוואר | צילום: ג'ואי קנדי

(מקור)