האם מותו המסתורי של חוואי ברזילאי הוא כתוצאה מהיתקלות עם חייזרים? פיליפ מנטל, חוקר עב"מים מבריטניה, טוען כי זהו ההסבר היחיד לתקרית ביזארית שהתחוללה בסמוך לעיירה קישאדה, צפון-מזרח ברזיל, בשנות ה-70 המוקדמות.

לואיס ברוסו פרננדס פונה לביה"ח המקומי באותו לילה כשהוא סובל ממחלה מסתורית, אותה הרופאים לא הצליחו לאבחן. במהלך תקופת אשפוזו, פרננדס נשאל כמה פעמים בנוגע להשתלשלות האירועים באותו ערב ובכל פעם הוא חזר ואמר כי הותקף על ידי "אדם זעיר מהחלל החיצון" – אשר ירה עליו עם נשק מסתורי.

על פי עדותו של פרננדס, הכל קרה בזמן שעיבד את אדמתו בשעות הערב. לפתע, הוא שמע זמזום משונה וכשהלך לבדוק במה מדובר, ראה כלי תעופה בלתי מזוהה בצורה של דסקית. כמה רגעים לאחר מכן, הגיחו מתוך כלי התעופה שני חייזרים קטנים ואחד מהם החזיק עצם שנראה כמו פנס. לפתע, הוא האיר את הכלי בפניו ופרננדס התעורר במרחק של 30 מטרים מאותו מקום, כשהוא סובל מסחרחורות, רעידות, כאב ראש וצריבה בפרצופו.

לאורך השנים, מצבו הקוגניטיבי של החוואי הלך והתדרדר עד שהגיע לנקודה שהוא בקושי הצליח לחבר משפטים ברורים. חלף יותר מעשור מאז התקרית וקהילת הרפואה עדיין לא הצליחה לאבחן ממה סבל. בשלב מסוים, בני משפחתו אשפזו אותו במוסד שיקומי, שם הוא שהה עד מותו בשנת 1993.

מנטל טוען שחוץ מאשר פרננדס, עוד שני תושבים מן האזור העידו כי ראו עב"ם באותו לילה גורלי. לטענתו, מותו של החוואי הברזילאי הוא המקרה היחיד שמוכר לחוקרים בו חייזרים גרמו למותו של תושב כדור הארץ.

"אנשים רבים טוענים כי באו במגע עם חייזרים, חלקם אף טענו כי הם פגעו בהם", סיפר. "מהבחינה הזאת, המקרה של לואיס ברוסו פרננדס הוא יחיד מסוגו. המקרה שלו מותיר המון שאלות באוויר: האם אותו 'פנס' היה מה שגרם לו לחלות במחלה המסתורית? מה הייתה אותה מחלה? מה הם עשו שם באותו ערב? ייתכן שלעולם לא נדע את התשובות לשאלות הללו. מה שבטוח, זהו אחד המפגשים הביזאריים והנדירים ביותר שיצא לי לחקור במהלך הקריירה שלי".