סרטן ענק (צילום: weird Whistable)
מתיחה או מציאות? | צילום: weird Whistable

עיירת החוף וויטסטייבל אולי מפורסמת בצדפות שלה, אבל התמונה שפורסמה ברשת היא כנראה זו שתמשוך את המבקרים אליה, בתקווה לתפוס את הסרטן הגדול ביותר בבריטניה. בתצלום ניתן לראות סרטן ברוחב 15 מטרים שוכן במים רדודים.

בעוד כמה מתעקשים כי זו הוכחה לקיומו של סרטן-מפלצת, יש הטוענים כי דמות הצללים היא לא יותר מאשר שרטון בצורה יוצאת דופן, או - הגיוני יותר - פשוט מתיחה שובבה. התמונה מראה את קווי המתאר של הסרטן בנמל קנט, ובה הוא מגמד את גודלן של סירות הדיג החונות במזח. ממרחק נראה כי זהו "סרטן אכיל", זן הנמצא בדרך כלל במים בריטיים וגדל לממוצע של 12 סנטימטר. 

סרטן ענק (צילום: weird Whistable)
מבט מקרוב | צילום: weird Whistable

האוצר קווינטון ווינטר, אמר כי בהתחלה הוא חשב שהתמונה שנשלחה אליו הראתה היווצרות חול יוצאת דופן, אלא שהוא משוכנע כי זו מפלצת מעמקי הים. הוא טען כי כבר ראה בעבר את היצור הענק בקרבת החוף כשלקח את בנו לתפוס סרטנים בקיץ שעבר.  "בהתחלה כל מה שראיתי היה תזוזה קלושה", סיפר קווינטון, "אבל אז כשהוא עלה מן המים חשבתי, אלו עצי סחף עם מראה קצת משונה... זה בבירור היה סרטן ענק עם צבתות מאיימות".

למרות עדותו של קווינטון, נספר שהזן הגדול ביותר של סרטן הידוע לנו הוא סרטן העכביש היפני, אשר יכול להגיע לרוחב של כ-3 מטרים, קטן פי חמישה מגודלו של הסרטן בתמונה. עד שהאמת תצא לאור, הנה מפלצת ימית אחרת, לכבודה התכנסה ועדה מיוחדת שקבעה כי היא אמיתית.

(מקור)