פוסט בפייסבוק שמברך על לידתו של תינוק באיים הפיליפינים הפך לוויראלי בפייסבוק אחרי ששמו של העולל התברר. הקטנצ'יק, שנולד במשקל של 2.25 ק"ג, נקרא הייפר טקסט מארקאפּ לאנגואג' - או בקיצור, HTML – וכן, זה אמיתי לחלוטין.

בפוסט, שפורסם על ידי דודתו של התינוק, תכף נגיע גם לשם ההזוי שלה, נכתב: "ברוכים הבאים לעולם HTML. מצפה בקוצר רוח לראות אותך איתנו בבית". הפוסט מאז גרף יותר מ-12 אלף לייקים, 9,000 שיתופים ו-2,200 תגובות – הרבה מהן השתעשעו מאוד מהשם הביזארי.

"נתתם לילד שם מאוד מחייב", כתב אחד הגולשים, "כשהוא יגדל הוא יהיה חייב לפרוץ לפנטגון או משהו". גולשים אחרים הציעו שמות נוספים לאחים והאחיות שייוולדו לו, כולל JavaScript, CSS ואפילו Results-based management system. מנגד, היו גם משתמשים שביקרו את בני המשפחה על השם המשונה.

"הפכתם את הילד למטרה קלה של בריונים", הגיב אחד המשתמשים. "הולכים לצחוק עליו כל החיים בגלל זה". כמוהו, משתמש אחר ציין שהורים צריכים להיות אחראים כשהם נותנים שמות לילדיהם והוסיף: "אם אני הייתי הילד הזה, הייתי תובע פיצויים מההורים שלי".

דודתו של הילד הגיבה מאז לתרעומת וציינה ש-HTML הוא לא הראשון במשפחה עם שם מוזר. למעשה, לה עצמה קוראים סינסירלי יורס (או באנגלית - Sincerely Yours: בכבוד רב. כן, זה השם שלה). עוד היא סיפרה לכתבים מקומיים שלאחיה (אביו של HTML) קוראים מקרוני 85, לאחותה קוראים ספגטי 88 ולשני האחיינים שלה קוראים פרמז'ן ופימיאנטו (סוג של פלפל). לטענתה, מקרוני 85 הגה את השם היוצא דופן של בנו בגלל המקצוע שלו: מפתח אתרי אינטרנט.

זאת לא הפעם הראשונה שהורים עולים לכותרות בגלל השם הביזארי שרצו לתת לילד שלו. לפני כשנה, בני זוג מבריטניה ניצחו במאבקם מול חברת מועצה מקומית אחרי שזו התנגדה להתיר להם לקרוא לבנם "לוציפר". חברת המועצה בסופו של דבר נעתרה לדרישה המשונה של ההורים אחרי שאלו הגישו נגדה תלונה.