אישה מהונדורס הדהימה את בני הקהילה שלה, לאחר שהתברר כי היא בדתה טרגדיה איומה מסיבה אבסורדית לחלוטין. על פי הדיווחים, רוזה קסטלנוס דיאז, תושבת הכפר אל קויולאר אשר במערב המדינה, זייפה היריון ולוויה של תינוק על מנת שמלווין מנדוזה, בן זוגה, לא יפרד ממנה.

על פי הדיווחים של אתר האינטרנט El Heraldo, הכל התחיל בסוף השנה שעברה כאשר דיאז סיפרה לכל בני הכפר שהיא בהיריון עם תאומים ממנדוזה. לפני כשבועיים, היא עלתה על אוטובוס לבי"ח בבירת הונדורס, טגוסיגלפה. כמה ימים מאוחר יותר, כשהיא חזרה משם, היא סיפרה שטרגדיה איומה התחוללה בחדר הלידה. לטענתה, משהו השתבש בתהליך הלידה, אחד התינוקות אושפז ביחידה לטיפול נמרץ והשני מת.

דיאז חזרה מביה"ח עם הוכחה חיה לתקרית המצערת – ארון הקבורה שבו שכב התינוק המת, כביכול. כאשר מקורבים ביקשו לראות את הגופה, היא טענה כי הארון נאטם על ידי הרופאים אשר ביקשו שלא לפתוח אותו. התקרית ציערה מאוד את כל הכפר, כולל את בן זוגה אשר קונן על מותו של בנו ודאג לערוך לו טקס לוויה מסורתי. למרות זאת, היו כמה שפקפקו באמינותה של דיאז.

חלק מתושבי הכפר סיפרו לכלי התקשורת המקומיים שחבריו של מנדוזה חשדו זמן רב שדיאז משקרת לבן זוגה בשביל להישאר יחדיו. למעשה, הם היו כל כך בטוחים שהיא זייפה את ההיריון, שהם הלכו לבית הקברות המקומי והוציאו את הארון מן האדמה בשביל לבחון את הגופה – ותנחשו מה קרה? בארון הייתה בובת תינוק מפלסטיק.

חבריו של מנדוזה תיעדו את כל התהליך במצלמות הטלפונים הסלולריים שלהם, כהוכחה לכך שדיאז שיקרה כל הזמן הזה. מאוחר יותר, הם יצרו קשר עם המשטרה ודיווחו להם על ההונאה הביזארית של התושבת.

לאחר שנודע לו על התחבולה החולנית, מנדוזה החליט להיפרד מדיאז – לא מפתיע. מה שכן מפתיע זאת העובדה שהוא החליט שלא להגיש עליה תלונה במשטרה ואף ביקש מהשוטרים המקומיים שלא לעצור אותה או להתנכל לה.