גבר מגרמניה רצח את אשתו ואת שלוש בנותיו ואז שם קץ לחייו, לאחר שזייף תעודת חיסון וחשש שילדיו ייקחו ממנו בשל כך. המשטרה מצאה את גופות ההורים, בני 40, ואת הילדות - בנות 4, 8 ו-10 - עם פצעי ירי בביתם בקניגס ווסטרהאוזן, במדינת ברנדנבורג מזרחית לברלין.

האב, דויד ר., כתב מכתב התאבדות שבו הסביר כי זייף תעודת חיסון לאשתו לינדה, אשר עבדה באוניברסיטה המקומית. הצגת תעודת חיסון מזויפת לקורונה הפכה לפני שבועיים לעבירה פלילית, כאשר אנשים שייתפסו צפויים לקנס או לשנת מאסר. המעסיק של לינדה גילה על התו הירוק המזויף - ובני הזוג חששו שהם ייעצרו ויאבדו את המשמורת על ילדיהם, כך לפי הרשויות. 

המשטרה הוזעקה על ידי עדים שראו גופות ללא רוח חיים בבית המשפחה בשבת, כך לפי הודעת המשטרה והפרקליטות. החוקרים חושדים כי האב הוא שרצח את אשתו ובנותיו, לני, ג'ני ורובי - ולאחר מכן שם קץ לחייו. הם מצאו אקדח בבית, אך לא היה ברור מיד אם זה הנשק ששימש ליריות הקטלניות.

במשטרה אמרו שלא נמצאה אינדיקציה לכך שמישהו אחר נכח במקום באותו זמן, או שמישהו נכנס בכוח אל הבית. עוד נמסר כי הנתיחות של חמש הגופות מתנהלות בימים אלה והן יקבעו מתי בוצעו הרצח וההתאבדות. 

המקרה הנורא מגיע לאחר שגרמניה החמירה את ההגבלות כדי לנסות לבלום את הגל הרביעי של המגפה. מאז החודש שעבר, עובדים נדרשים להראות הוכחות שהם מחוסנים, החלימו או נבדקים שליליים לקורונה.

הרשויות בגרמניה הסכימו בשבוע שעבר למנוע מאנשים לא מחוסנים גישה לכל העסקים החיוניים ביותר, כמו חנויות מכולת, בתי מרקחת ומאפיות. כעת נשקלת האפשרות לחייב עובדים ממגזרים מסויימים להתחסן.