תפרה את הלשון
"רציתי שישימו לב אליי" | צילום: BBC

מאיה נאוה, צעירה בת 18 מוונצואלה, רוצה להיות הכי יפה בעולם, והיא מוכנה לעשות הכול בשביל זה. היא שילמה כבר 7,000 דולר על ניתוח אף והגדלת חזה, והמטרה העומדת לנגד עיניה ברורה כשמש: היא רוצה לנצח את תחרות היופי של ונצואלה.

אך כדי להשיג את המטרה, מאיה לא הסתפקה בניתוחים הללו. היא החליטה שהיא חייבת לרזות באופן קיצוני וכדי לעמוד בפיתוי ולא לאכול מוצקים היא תפרה לעצמה על הלשון רשת פלסטיק שהופכת את משימת האכילה לכואבת מדי. "זה גורם לי לאבד משקל במהירות", אמרה בראיון לתכנית "מלכות יופי באקסטרים: הסודות של דרום אמריקה", של BBC3. "אני אוכלת אותו דבר, אבל נוזלי".

מאיה היא אחת מאלפי בחורות צעירות ששואפות להפוך למלכת היופי של ונצואלה - תואר מאוד מבוקש (ונצואלה היא המקום ממנו מגיעות הכי הרבה מנצחות בתחרות מיס עולם), ונראה שהבנות, וגם המשפחות שלהם, לא יעצרו בשום מקום כדי להשיג אותו: במשך ששת החודשים עד לגמר התחרות המתמודדות עוברות מחנה אימונים קשוח הכולל לא מעט ניתוחים כדי להפוך את המתמודדות ל"יפות יותר", כפי שדורשים הסטנדרטים של התחרות הקשוחה.

מבחינת מאיה, שגרה באחת השכונות הכי מסוכנות בקראקס, ונצואלה - מקום בו מתרחש רצח בכל 40 דקות - להיות יפה זאת הדרך היחידה שלה להתקדם למקום טוב יותר. "אני רק רוצה שישימו לב אליי. אני רוצה שאנשים ידעו שגם מי שמגיע משכונות העוני יכול להצליח. הזכייה תבטיח שלי ולמשפחתי יהיה עתיד".

צפו בקטע מהתכנית:

תפרה את הלשון
תעשה הכול. מאיה | צילום: BBC
תפרה את הלשון
לא יכולה לאכול מוצקים | צילום: BBC
תפרה את הלשון
שישה חודשים של הכנה קשוחה לקראת התחרות | צילום: BBC