נשים חזקות (צילום: oddee.com)
מ-49 קילו ל-90 קילו של שרירים | צילום: oddee.com

מפתחת הגוף הצעירה ביותר

ג'ואנה קלייר תומס, בת ה-38 מאנגליה, ידועה בהיות האישה הצעירה ביותר שזכתה להיות שרירנית מקצועית, כשהייתה בת 21 בלבד. היא החלה להתעניין בספורט כשהייתה בת 14, כשראתה במקרה מגזין לפיתוח גוף.

ג'ואנה, ששקלה אז כ-49 קילוגרם, נרשמה למכון הכושר הקרוב, ובעזרתו של בעל המכון, עקבה אחר תוכנית אימונים קפדנית שהביאה אותה כעבור שנתיים למשקל של 90 קילוגרם, ולא כי היא אכלה המון חטיפים.  ב-1998 קטפה ג'ואנה את המקום הראשון בתחרות שרירנים בבריטניה, ובכך זכתה לקבל כרטיס מקצוענים מ- IFBB.

ב-2005 ג'ואנה השתתפה בסרט דוקומנטרי שעקב אחר מסעה בדרכה להיות גברת אולימפיה. בסרט סיפרה על השינויים הפיזיים שעברה, הדיאטות, התשוקה שלה לפיתוח גוף, כמו גם ההקרבות שעשתה כדי להפוך למפתחת גוף מקצועית. הסרט התיעודי היה הצלחה אדירה בבריטניה ובארצות הברית.

 

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
בריגיטה השפנפנה | צילום: oddee.com

משפנפנה לשרירנית

בריגיטה, בת ה-31 מסלובניה, השרירנית המקצוענית, תכננה על קריירה בקטגורית הכושר של תחרויות  IFBB (הפדרציה הבינלאומית של מפתחי גוף), אבל כאשר השופטים אמרו לה שהגוף שלה מתאים יותר לפיתוח גוף, היא הלכה על זה בכל הכוח.

ב-2009 זכתה בכרטיס כניסה אל IFBB ומאז זכתה להצלחה רבה. ב-2010 היא ניצחה בתחרות של IFBB, באותה שנה הגיעה למקום הראשון בתחרות באירופה, ובגברת אולימפיה הגיעה לממקום העשירי והמכובד.

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
גבר/ת אולימפיה | צילום: oddee.com
 

גברת אולימפיה היא בכלל גבר?

ב-1993, דניס רוטקובסקי הגיע למקום השני בתחרות גברת אולימפיה, תחרות מקצועית לפיתוח גוף לנשים, והחלה להדרדר מאז הזכיה. ב-1994 היא חזרה לביתה בטקסס, בכדי לקחת חלק במכללת התנ"ך (Bible College). שנתיים לאחר מכן טיילה ברחבי המדינה בכדי להפיץ את הבשורה.

ב-2012 דניס נעצרה על התחמקות ממעצר. במהלך חייה, סבלה מהפרעה דו קוטבית (מאניה דיפרסיה), נטלה כמות גדולה של סטרואידים והתמכרה לסמים. התוצאה מרה.

 

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
במקום השני והמכובד | צילום: oddee.com

כמעט הכי שרירית בעולם

אלינה פופה בת ה-37 היא שרירנית מקצוענית ילידת רומניה. היא מדורגת במקום השני ברשימת מפתחות הגוף הטובות ביותר של IFBB. פופה השתתפה בתחרות גברת אולימפיה בפעם הראשונה בשנת 2011, ומאז בכל תחרות פיתוח גוף מקצועי של IFBB בה השתתפה עד כה, הגיעה לאחד מ-6 המקומות הראשונים. בשנת 2013 ו-2014 בתחרויות גברת אולימפיה, היא סיימה במקום שני מאחורי איריס קייל. אז אמנם היא לא קטפה את המקום הראשון, ובכל זאת לא היינו מתעסקים איתה.

 

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
פעם אישה, היום גבר | צילום: oddee.com

הסטרואידים הצמיחו לה איבר מין גברי

קנדיס ארמסטרונג, מלצרית מלונדון, נותרה עם זיפים, כתפיים רחבות ופין באורך 2.5 סנטימטרים, לאחר שלקחה סטרואידים בנסיון נואש לשפר את הכושר הגופני שלה.

הסיוט החל לאחר שהצטרפה למכון כושר. קנדיס, סובלת מהפרעת גוף דיסמורפית (הסובלים מהתסמונת מוטרדים בצורה מופרזת ממאפיינים בהופעתם החיצונית שהם תופסים כפגמים), חשפה כי התאמנה במשך 3 שעות ביום, ובכל זאת הייתה משוכנעת כי פלג גופה העליון צנום. הזרועות שלה היו שריריות להפליא, אך בשל מחלתה, לא הצליחה לראות את ההתפתחות הגופנית שעשתה.

כשחבר למכון הכושר הציע לה סטרואידים, והיא הסכימה, ובמהרה פיתחה התמכרות לסטרואיד מסוג טרנבולון, בו השתמשה באופן יומיומי. הסם השפיע על גופה עד כדי כך, שהדגדגן שלה הפך לפין קטן. מעבר לכך, היא החלה להצמיח שיער פנים ואקנה כיסה את פרצופה. השינוי היה קיצוני, ולכן החלה להתלבש בבגדי גברים ולהמנע מלהכנס לשירותי נשים.

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
אובססיבית | צילום: oddee.com

טיפחה את השרירים וניצלה מהסמים

מימי דאטומו התחילה את דרכה בפיתוח גוף בגיל 20. במהרה הפכה אובססיבית לניצחון ופנתה לשימוש בסמים. היא נטלה קוקטיילים של סטרואידים ותרופות שונות. לטענתה, נשים רבות במקצוע מערבבות תרופות שהן לכאורה לא מזיקות, כמו אינסולין, הורמוני גדילה, חוסמי בטא, ותרופות נוגדות HIV.

למזלה של מימי, היא הפסיקה להשתמש בסמים לפני שתופעות הלוואי הפכו לבלתי הפיכות, אך לקח לה שלוש שנים להתאושש. הנסיגה ההורמונלית גרמה לה להעלות 18 ק"ג במשקלה, פגעה במפרקיה וסבלה מדיכאון.

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
אז והיום | צילום: oddee.com

עברה ניתוח לשינוי מין בעקבות הסטרואידים

מתן סטרואידים לנערה מתבגרת אולי יעזור לה לזכות במדליית זהב אך לא מן הנמנע כי הסטרואידים ישנו את הגוף שלה לנצח. היידי קריגר, אלופת הדיפת כדור ברזל ממזרח גרמניה, טוענת כי היא הייתה כל כך גברית בשל התרופות שמאמניה נתנו לה, שמאוחר יותר היא בחרה להיות גבר, ועברה סדרת ניתוחים לשינוי מין. כך הפכה מהיידי קריגר לאנדראס קריגר.

קריגר הייתה בין אלפי ספורטאים צעירים שנפגעו מתכנית ממשלת מזרח גרמניה להשתלט על הספורט האולימפי באמצעות כימיקלים. ברוב המקרים, נאמר לספורטאים כי הכדורים והזריקות שהם קיבלו היו ויטמינים ותוספי מזון טבעיים. גופם העצום והתנהגותם האגרסיבית, היו אלו שהביאו את הוועד האולימפי הבינלאומי לעשות את בדיקות הסמים הראשונות בשנות ה-70.

 

נשים חזקות (צילום: oddee.com)
הודפת כדור הברזל | צילום: oddee.com

_OBJ

(מקור)