יש הרבה יינות שקשה לשתות, אבל זה כנראה היין הכי מגעיל בעולם - יין אורז קוריאני מסורתי בשם "טונגסול", שפותח במשך מאות שנים ואמור לסייע במגוון בעיות בריאותיות. המשקה הדוחה לא פופולרי במיוחד בדרום קוריאה, ורבים חשבו שהוא נכחד לחלוטין בשנות ה-60 של המאה הקודמת.

אין תמונה
לא לבעלי לב חלש. או שאולי דווקא כן?

סרטון, שתיעד את הכנת המשקה, פורסם לאחרונה וחושף את הזוועה. לפי המסורת היין מסוגל להעלים חתכים וחבורות, לתקן עצמות שבורות ואפילו לרפא אפילפסיה. כתבת של אתר ווייס הצליחה לאתר רופא קוריאני מסורתי, הטוען שהוא אחד האנשים האחרונים שיודעים איך לעשות את המשקה המכונה "יין צואה".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

לדברי ד"ר לי צ'אנג סו, השימוש במרכיב המיוחד (כלומר קקי של ילד) למטרות רפואיות החל בקוריאה לפני מאות שנים. חשוב לציין שצואת בעלי החיים היא מרכיב חשוב בתרופות מסורתיות רבות במזרח, מלשלשת עטלפים לטיפול באלכוהוליזם עד צואת עופות לטיפול בבעיות בקיבה.

אין תמונה
לא לבעלי לב חלש. או שאולי דווקא כן?

"עצוב לי שצואה כבר לא משמשת כתרופה מסורתית", אמר ד"ר סו והסביר שהיין מכיל 9 אחוזי אלכוהול וכולל צואה מילדים כבני שש. הוא טוען שההפרשה לא מסריחה מפני שהיא טהורה.

לדבריו, הצואה מותססת במים במשך יום ולאחר מכן מוסיפים אורז ושמרים, ומבשלים ביחד את כל העסק. התבשיל נשמר בחום של 30-37 מעלות צלזיוס במשך שבוע ואז הוא מוכן לשתייה. צפו בכתבת טועמת אותו, בניגוד לכל היגיון ישר:

(מקור)