קיי מייקלסון, תושב מדינת מישיגן שבצפון ארצות הברית, הוא יזם, ממציא וחובב אופנועים. ההמצאה האחרונה שלו הותירה את מעריציו פעורי פה, כאשר הוא הצליח לבנות אופנוע שמופעל על ידי בירה בלבד – ומסוגל אף להגיע למהירות של כ-240 קמ״ש כך לדברי מייקלסון.

המנוע עליו מבוסס האופנוע החדש בנוי מחבית בנפח של 14 ליטר, בעלת גוף חימום שנועד להחליף את מנוע הגז. עיקרון הפעולה גורם לכך שהבירה תתחמם לטמפרטורה גבוהה במיוחד, תהפוך לאדים ולכוח שיעניק לאופנוע את היכולת לנסוע במהירות גבוהה.

מייקלסון סיפר בריאיון לרשת הטלוויזיה Fox כי הרעיון להמצאה עלה לו בעקבות עליית מחירי הדלק: "מחיר הדלק שעולה עוד ועוד והעובדה שאני לא נוהג לשתות, גרמו לי להבין שאין משהו טוב יותר מבירה כדי להשתמש בו כתחליף".

בפעמים הקודמות בהן מייקלסון עורר סערה, הוא המציא אסלה מונעת רקטות וקנקן קפה שמופעל באמצעות סילון. לא ברור את מי בדיוק נועדו ההמצאות הללו לשרת ולמה, אבל על דבר אחד קשה להתווכח: הכישרון של מייקלסון ליצור יש מאין. "אני אוהב להיות ממש יצירתי ולעשות דברים שאנשים אחרים מעולם לא עשו בעבר", הוא אמר בראיון לכלי התקשורת האמריקאים.

בנו של מייקלסון, היוצר יחד עמו את ההמצאות, הוסיף בראיון כי האופנוע מסוגל לפעול גם באמצעות נוזלים אחרים, כדוגמת קפה או משקאות אנרגיה. עם זאת, כעת מעדיפים האב והבן להתמקד בבירה. את היצירה החדשה הם לא מתכוונים להוציא לשוק, אלא להציג ב"מוזיאון המצאות" הביתי שלהם.