מטיילים שטיילו באחרונה בנגב ועשו את דרכם לעין עקב, הופתעו לגלות בדרך באר מוזרה באמצע שום מקום, עשויה מתכת בעומק של כ-800 מטרים. לא ברור מי חפר כה עמוק בנקודה הזו באדמה ולשם מה - חיפוש אחר נפט או יצירת צינור מים - אך בכל מקרה, לא זו התעלומה הגדולה לגביה.

המטיילים שהגיעו למקום זרקו לתוך הבאר אבנים כדי להבין מה עומקה, ולתדהמתם שמעו רעשי יריות, פיצוצים ושריקות מוזרות. מקומיים אשר נחשפו גם הם לתופעה המוזרה מכנים את הבור העמוק "הבאר השורקת", "באר היריות", "החבית השורקת" ו"באר המשאלות". 

המקום הפך לאטרקציה בקרב אנשים המגיעים לטייל בנגב בעיקר באזור שבין שדה בוקר לעין עבדת. עירד בן יוסף שטייל שם באחרונה תיעד בסרטון את הקולות המוזרים הבוקעים מהבאר, פרסם פוסט וזכה לתגובות רבות של גולשים שלא הכירו את המקום והחליטו שבפעם הבאה הם לא יוותרו על החוויה ויגיעו לבאר השריקות, כשהם מבקשים ממנו את המיקום המדויק של המקום.

גולשים רבים שצפו בסרטון הרגישו שהסאונד מזכיר להם דברים שונים - החל משריקות מסתוריות ועד ירי מסרטי מלחמת הכוכבים, לכן גם נצמדו כל כך הרבה כינויים לבאר. "זו חוויה נחמדה לעבור במקום", ציין בן יוסף, "מה שמיוחד בבאר הוא שבאמת כל אחד יכול לשמוע צלילים אחרים ולפרש אותם איך שהוא רוצה". 

ככל הנראה, הבאר הזו נוצרה מתוך קידוח עמוק של מים שמטרתו הייתה לשאוב מים מליחים לצרכי חקלאות באיזור רביבים, אשר נועדו לגידול מטעי זיתים ועגבניות. ואיך קרה שמקידוח חשוב זה הפך לאטרקציה מוזרה? לא ברור, אך בהחלט משעשע.