ניסוי בעיסוי: מסאז' טוב עוזר לשחרור הגוף והנשמה, לשחרר לחצים ולתרום לבריאות הכללית – ובחלקים מסוימים של העולם תוכלו למצוא טיפולים פחות סטנדרטים מהמקובל וקצת יותר נועזים. עיסוי קקטוס במקסיקו, סכינים ביפן או טיפול חדשני בעזרת חלזונות – כל מה שצריך זה קצת אומץ וגב תפוס.

מסאז' קוצני

זה אמנם נשמע דוקרני ולא נעים, אבל עיסוי בעזרת קקטוסים הוא טיפול הדגל של אחד מבתי המלון המפוארים במקסיקו. אין מה לחשוש מקוצים – הם נשלפים לפני ההשריה במים, שלאחריו חוצים את הקקטוס לשניים ומשתמשים בחלק הנוזלי בפנים כדי לעסות את הגוף.

אין תמונה
קשקשתא, זה אתה?

קרב סכינים

מקור הטיפול במנהג סיני עתיק, שהוחזר לחיים בטאיוואן מדובר על שני סכיני קצבים אימתניים בעזרתם טופחים קלות על הגב והכתפיים, כדי לשחרר את האנרגיה הכלואה בגוף ולזרז את קצב הדם. אם תשאלו אותנו יש כמה חפצים שיכולים לעשות את זה יותר טוב מסכין בגודל של הראש שלנו, אבל אנחנו לא המומחים פה.

טיפול חלזונות

ברוסיה, יפן, ובריטניה לקחו את טיפולי הפנים צעד אחד קדימה: במהלך הטיפול מניחים חלזונות על הפנים של המטופל, ומניחים להם לשוטט חופשי ולהותיר את השובל הרירי שלהם, שאמור לעוזר לעור פגום.

אין תמונה
תודה, אבל לא תודה

מחלקת זוחלים

עוד טיפול שהיינו מעדיפים להמנע ממנו, והפעם דווקא תוצרת הארץ: בספא מיוחד במושב תלמי אליעזר משתמשים בשיטת טיפולים מיוחד – מסאז' נחשים, והשם אומר הכל. הזוחלים (הלא ארסיים) מתפתלים ומעסים את הגוף, משחרירים שרירים תפוסים ומעלימים כאב. ככל שהנחש גדול יותר המסאז' עמוק ומקיף יותר. באינדונזיה, לעומת זאת, הולכים על נחשים קצת יותר מסוכנים, שמחליקים על גב המטופל, ומטרתם לעורר את המטבוליזם בעזרת פחד.

אין תמונה
מעסה נועז

מסאז' עיוורים

הטיפול על ידי מעסים עיוורים נפוץ במספר מקומות במזרח הרחוק, במיוחד בבייג'ין, ולמרות שורשיו הקדומים החל לצבור פופלריות רק בשנות ה-90'. הרגישות הרבה יותר של המעסה, שלמעשה הופך מגבלה ליתרון, גורמת למסאז' ממוקד וטוב יותר.

הצגה או טיפול?

אם תתעקשו, בצ'אנג מאי שבתאילנד תוכלו לקבל מסאז' מפיל מאומן. כל מה שצריך זה לשכב על הבטן ולתת לחיה הגולה לדרוך בעדינות על הגב. בהצלחה, ספרו לנו איך היה והאם השתנתם קצת במכנסיים.

הצלפות בקטע טוב

כחלק מהטיפול המסורתי בסאונה הרוסית, המסאז' כולל הצלפות בגב בעזרת ענפים מחוממים, שבאים מעצי האלון, לבנה, או אקליפטוס, כדי לקלף את התאים המתים בעור.

אין תמונה
אהבה קשוחה

טיפול באש

כן, גם לנו זה נשמע חשוד – מדובר עוד שיטה סינית עתיקה, בה מבעירים לשניות ספורות מגבת ספוגה באלכוהול, ומניחים על אזורים בעיתיים. לפחות לפי הסרטון נראה שזה עובד:

>> טיפוסים שתמצאו רק באתרי היכרויות ברוסיה