סובלים מבעיה בעיניים? יש לנו תרופת סבתא מיוחדת בשבילכם. חוה סביק בת ה-77, מצפון בוסניה, התברכה בלשון מופלאה. היא יכולה לרפא כל סוג של מחלת עיניים פשוט על ידי ליקוק גלגלי העיניים של החולים. היא עוזרת לשכנים וחברים כבר 40 שנה, ואנשים מהכפרים הסמוכים נוסעים עד אליה כדי לקבל את הטיפול המשונה.

ליקוק עין (צילום: יוטיוב)
לשון פלאים | צילום: יוטיוב

חוה סיפרה כי שהיא גילתה את תכונות הריפוי המסתוריות כשהייתה רק ילדה קטנה. אחיה התלונן על יובש בעיניים, ובתור בדיחה, היא החזיקה אותו וליקקה את עיניו. מאוחר יותר, הוא אמר לה כי הצליח לראות טוב יותר אחרי הליקוק.

התקרית סקרנה את חוה, והיא החליטה לנסות את הטכניקה על אחרים עם בעיות עיניים. להפתעתה, זה עבד בצורה נפלאה - היא גילתה כי היא מסוגלת לרפא אלרגיות, עיניים יבשות ועייפות, דלקת הלחמית ולחץ תוך עיני. היא אפילו יכולה להפחית את הסימפטומים של מחלות חמורות יותר כגון קטרקט.

בעלה של חוה חשב שכל העניין עם הלשון הוא קשקוש, "בהתחלה בעלי היה מאוד מבולבל ולא רצה שאני אעשה את זה", היא אמרה, "אבל יום אחד נתקעה לו חתיכת עץ בעינו ואחרי שליקקתי אותו הוא הסכים שיש לי כישרון מיוחד, ואני צריכה לעזור לאחרים."

ליקוק עין (צילום: CEN)
סבתא חוה תלקק לכם את העין החולה | צילום: CEN

"עכשיו, בכל פעם שלמישהו נתקע משהו בעין – הוא בא אליי," היא אמרה, בגאווה. "הם באים מערים וכפרים שונים ובתוך דקה או שתיים, הבעיה שלהם נפתרת. אבל אני תמיד דואגת לשטוף את הלשון שלי באלכוהול לפני או אחרי ליקוק העין".

חוה רשמה את שמות כל האנשים שהיא סייעה להם ב-40 השנים האחרונות. היא מעולם לא ביקשה תשלום תמורת הטיפול, אבל אנשים מביעים כרת תודה על ידי מתן סכום כסף אותו הם יכולים להרשות לעצמם. זו מתנה ונס, והיא רק מקווה שיחתכו את הלשון שלה אחרי מותה כדי שהיא תוכל להמשיך ולטפל באנשים.

(מקור)