זהב במי ברז (צילום: יוטיוב)
פתיתי זהב במי הברז | צילום: יוטיוב

תארו לעצמכם שאתם מורידים את המים בשירותים, או שוטפים כלים, ומגלים שהברז שלכם הוא מכרה זהב קטן. מארק ושרון בראון, ממונטנה שבארה"ב, טוענים שהם מצאו פתיתי זהב זעירים במי הברז שלהם. שרון הבחינה לראשונה במים הנוצצים כששטפה את הכלים בשבוע שעבר. "היא הוציאה את הפקק כדי לתת למים לזרום החוצה, והיו שם נצנצים, פתיתים קטנים ובוהקים", סיפר מארק.

 

לאחר מכן, בני הזוג יצאו לצוד עוד זהב ברחבי הבית. הם חיפשו במיכל המים שבשירותים ובברזי האמבטיה. השכן, פול הרפר, ראה גושי זהב זעירים במימיו גם כן. הארפר העביר את הממצאים כמה בדיקות כימיות, כדי לקבוע אם החתיכות המנצנצות במים הן אכן זהב. תוצאות הבדיקות יצאו חיוביות. אבל הזוג בראון לא שמחים מהתוצאות, במקום לחגוג, בני הזוג דאגו מה עוד מזהם את מי הברז שלהם. "אם אנחנו רואים במים מתכות כאלו בעין בלתי מזוינת", אמר מארק בראון, "מה עוד יכול להיות שם?".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

זהב במי ברז (צילום: יוטיוב)
האזרח המוטרד שמצא זהב במי הברז | צילום: יוטיוב

ג'רי וורד, עובד עירייה בכיר, אמר שאין סיבה לדאגה על הנמצא במים. אמנם יש מכרה זהב כחמישה קילומטרים מהעיר, אך מקורות רשמיים הסבירו שהמכרה הוא אינו המקור לפתיתי הזהב הזעירים. במקום זאת, פיסות הזהב כנראה הגיעו מצינורות המים והמשאבות, כך מסרה המחלקה לאיכות הסביבה של המדינה. 

(מקור)