חוקרים מאוניברסיטת צפון קרולינה יצאו לבדוק מהו הדימוי השכיח ביותר שיש לציבור לגבי דמותו של אלוהים. הם הציגו בפניהם כ-300 פרצופים שכביכול מציגים את המראה האמריקאי הממוצע – ולהפתעתם, הפרצוף הפופולארי ביותר מזכיר מאוד את מייסד חברת Tesla, המיליארדר אילון מאסק.

המחקר פורסם לאחרונה בכתב העת הבינתחומי PLOS One. כ-400 אנשים השתתפו במחקר, כולם מזוהים עם הדת הנוצרית. על פי ממצאי המחקר, רוב המשתתפים גרסו כי הפנים הללו היו הכי "גבריות", "מושכות", "אינטיליגנטיות", "אוהבות" וגם מגזע לבן. חשוב להדגיש כי בשום מקום במחקר לא מצוין שמו של מייסד Tesla, אבל לחוקרים היה קשה להתעלם מהדמיון שקיים בין הפרצוף הנבחר למיליארדר האקסצנטרי.

לטענתם של החוקרים, כולם פסיכולוגים מן האוניברסיטה, הפנים הללו היו הבחירה הפופולארית ביותר – אם כי, הדימוי השתנה על פי הרקע הפוליטי של המשתתפים. כלומר, משתתפים שמרנים גרסו כי מדובר בדימוי של אדם "עשיר, מבוגר ורב עוצמה", בעוד אלו בעלי השקפת עולם ליברלית טענו כי הדימוי הזכיר להם "אדם חביב ממוצא אפריקאי".

קורט גריי, החוקר הראשי, סיפר בהודעה לעיתונות כי המחקר מתכתב עם התיאוריה הפסיכולוגית לפיה אנשים מדמיינים את אלוהים בהתאם לרקע הסוציאלי שלהם. "מדובר בהטיה אגוצנטרית", מסביר גריי, "לאנשים יש נטייה להאמין שאלוהים דומה להם. באופן כללי, אדם נוטה להשליך את אמונתו ומאפייניו על אחרים. אני חושב שהמחקר שלנו מוכיח שזה תקף גם על דמותו של אלוהים".

(מקור)