הר בנטן, במחוז טוקישימה, נחשב להר הטבעי הנמוך ביותר ביפן. כמה נמוך? הגובה שלו הוא 6 מטרים בסך הכל, והקוטר שלו פחות מ-60 מטרים. ההר נמצא באמצע שדות אורז, לאורך אחד מכבישי המחוז, ולא רק זה שהוא הקטן ביותר ביפן – הוא גם נחשב לאחד הנמוכים בעולם.

הר בנטן נחשב נמוך כל כך שלאדם הממוצע לוקח בערך דקה לטפס עד לפסגה שלו. לשם ההשוואה, הר פוג'י, ההר הגבוה ביותר ביפן, נישא לגובה של 3,776 מטרים – כמעט פי 630 מגובהו של בנטן. מהבחינה הזאת, ובאופן לא מפתיע במיוחד, הוא גם נחשב להר הבטוח ביותר ביפן.

יותר מ-10,000 אנשים עושים את המסע אליו מדי שנה בדיוק בשביל זה. חלקם מחפשים את תחושת החידוש בטיפוס על הר בגובה של 6 מטרים בלבד, ואילו אחרים מגיעים כדי להתפעל מהעצים והפרחים שצמחו עליו. חלק גם עושים את הטיפוס הקצרצר כדי להגיע למקדש שנמצא במקום.

ההר נפתח לתיירים כל שנה ב-1 ביוני, והיפנים אפילו מציינים במיוחד את האירוע שקיבל את הכינוי "הטיפוס הראשון של השנה החדשה". אלה שמטפסים להר באותו יום מקבלים תעודה תמורת תשלום סמלי שמגיע לארגונים מקומיים ללא מטרות רווח. כמו כן, לאורך כל השנה ההר נערכים בהר הנמוך לא מעט אירועים חגיגיים, החל מפסטיבל פריחת הדובדבן ועד חתונות.