מתפשטים (צילום:  Facebook: tamankinabalu)
חיללו את ההר | צילום: Facebook: tamankinabalu

מי היה מאמין שכמה ישבנים חשופים יגרמו לכזו מהומה. ממשלת מלזיה האשימה קבוצה של תיירים בגרימת רעידת אדמה בעצמה 5.9 בסולם ריכטר, באחד ההרים הקדושים ביותר במדינה, לאחר שהצטלמו שם בעירום. רעידת האדמה ביום שישי בהר קינאבולו הביאה למותם של לפחות 16 בני אדם והרשויות עוד מחפשות אחר נעדרים נוספים. 

10 נופשים טיפסו על ההר, מתוכם שני קנדים, שני הולנדים וגרמני. הם עזבו את המדריך בדרך ואף מספרים כי קיללו אותו. לאחר מכן התפשטו וצילמו כמה תמונות נועזות. הם פרסמו את התמונות ברשתות החברתיות כמה ימים לפני רעידת האדמה.

מתפשטים (צילום:  Facebook: tamankinabalu)
גרמו לרעידת אדמה | צילום: Facebook: tamankinabalu

ג'וזף פיירין קיטינגן, סגן שר בממשלת סבאח, אמר ביום שבת כי הוא מאמין שהתיירים גרמו לרעש. "אני דיברתי על העניין עם אשתי ושנינו הסכמנו שמשהו רע עומד לקרות", הוא סיפר על תחושות הבטן שעלו, לאחר שראה את התמונות המחללות. "למחרת, הייתי בדרך לשדה התעופה, כשרעידת האדמה התרחשה. אין כמעט ספק שיש קשר. אנחנו צריכים לקחת את זה כתזכורת לכך שאין לזלזל באמונות ומנהגים מקומיים".

מבין 10 התיירים, 5 זוהו. הקנדים - לינדסי ודניאל פיטרסון, שני אזרחים הולנדיים בשם דילן תומס ואלינור הורינס, וסטפן פולנר הגרמני. סגן השר הוסיף כי החשודים שזוהו לא יורשו לעזוב את המדינה. כעת אנשי השגרירות במדינות השונות עומלים על השבתם לביתם.

מתפשטים (צילום:  Facebook: tamankinabalu)
לא מורשים לעזוב | צילום: Facebook: tamankinabalu

(מקור)