המאמינים של באבא ונגה רועשים בעקבות ההתדרדרות במצבו הרפואי של נשיא ארה"ב – ורבים מהם טוענים כי המיסטיקנית הבולגרייה חזתה את המאורע כבר לפני שנים.

באבא ונגה, המוכרת גם בתור "הנוסטרדמוס של הבלקן", הייתה מיסטיקנית עיוורת שחיה במאה ה-20 ומתה בשנת 1996. לאורך השנים, היא ניבאה שורה של נבואות זעם שכביכול התגשמו – כמו הפיגוע במגדלי התאומים, עלייתו של ארגון הטרור דאע"ש והברקזיט. מוקדם יותר השנה, חלק ממאמיניה טענו שהיא אפילו חזתה את התפרצותה של הקורונה. כעת, רבים מהם טוענים שאחת הנבואות המצמררות ביותר שלה התגשמה, לפיה דונלד טראמפ יחלה במחלה מסתורית.

על פי הנבואה של המיסטיקנית, הנשיא האמריקני יסבול בשנת 2020 ממחלה מסתורית אשר תגרום לו לגידול במוח וגם לאבד את השמיעה. ביום שישי האחרון פורסם שטראמפ ואשתו, מלאניה, אובחנו עם נגיף ה-Covid-19 ועכשיו, מאמינים רבים של באבא ונגה סבורים שהנבואה שלה התגשמה. האמנם?

אם אתם עוקבים אחר הנבואות של באבא ונגה, אז אתם ודאי זוכרים שנבואתה לגבי מצבו הרפואי של טראמפ פורסמה עוד בשנת 2018 והייתה אמורה להתגשם בשנה שעברה. כשהיא לא התגשמה, מאמיניה דחו את הנבואה לשנת 2020 וקיוו שאף אחד לא ישים לב. מעבר לזה, לא פורסם שום ציטוט של המיסטיקנית שמיוחס לאותה נבואה, לא דווח שום דבר על גידול סרטני במוחו של הנשיא וגם לא על ירידה בתפקודי השמיעה שלו – מה שמגביר אצל רבים את החשד שבמקרה הזה, ונגה דווקא לא ניבאה דבר. 

מעבר למחלה המסתורית של טראמפ, מאמיניה של באבא ונגה טוענים כי היא חזתה בשנת 2020 ניסיון התנקשות בחייו של ולדימיר פוטין (לא קרה), צונאמי במזרח הרחוק (לא היה) וקריסתה של הכלכלה באירופה (קרוב, אבל לא בדיוק). נותרו עכשיו עוד שלושה חודשים לסוף השנה ונשאלת השאלה: האם משהו ממה שחזתה, כביכול, יתגשם עד אז? או שמא כל הנבואות הללו שוב יקפצו באורח פלא לשנת 2021?