אובדן שמיעה הוא אמנם חלק בלתי נמנע מתהליך ההזדקנות, ולרוב הוא מתרחש באופן כל כך איטי שרובנו אפילו לא שמים לב אליו, אבל אם אתם מעל גיל 25, האתגר הוויראלי הבא כנראה יגרום לכם להרגיש זקנים במיוחד.

מוקדם יותר השנה ראתה מיילין סטורבקן, בת 32, את "צליל היתוש" שרץ בטיקטוק. הצליל הזה, בעוצמה של 17.4 קילו-הרץ, נחשב גבוה, אך לרוב אנשים בסוף שנות ה-20 לחייהם ומעלה לא יכולים לשמוע אותו.

סטורבקן החליטה לבדוק את הטענות האלה עם אחייניתה, כרמן בת ה-17. בסרטון, שצבר מעל 77 מיליון צפיות, מיילין ניגנה את הצליל בזמן שהשתיים שכבו על הספה. בעוד אחייניתה מיהרה לכסות את אוזניה מהצליל הצורם, סטורבקן בעצמה אמרה שהיא לא שומעת כלום. 

מוכנים לבדוק את השמיעה שלכם גם? שימו לב:

@maystoo_88

@carmenelisabeeth ##fyp ##imold

♬ Under age of 25 - Metzie

אם לא הצלחתם לשמוע את הצליל, אל תלחצו. שמיעתם של רוב האנשים מתחילה בדרך כלל להידרדר בסביבות גיל 25. עד גיל 40, סביר להניח שלא תוכלו לשמוע צלילים מעל התדר 15 קילו-הרץ ובגיל 50 היכולת תרד ל-12 קילו-הרץ.

עם זאת, אובדן השמיעה משתנה מאדם לאדם וגולשים מעל גיל 25 שהגיבו על הסרטון אמרו שהם עדיין יכולים להבחין ברעש היתוש. "אני בן 26 ושומע את זה," השיב אחד. אחר הוסיף: "אני מתחת לגיל 25 ולא יכולתי לשמוע אותו". שלישי כתב: "אמא שלי מסרבת להאמין ששומעים צליל כלשהו". "שמח לדעת שהשמיעה שלי עדיין לא ניזוקה לגמרי," כתב גולש רביעי. "אני עדיין יכול לשמוע תדרים גבוהים יותר בגיל 29".