האם קים ג'ונג און בכה בשידור חי במהלך הצעדה הצבאית בצפון קוריאה? פרשנים מרחבי העולם התייחסו לאחרונה לתמונות המפתיעות מפיונגיאנג, שם תועד קים ג'ונג און מזיל דמעה אמש, בצעדה צבאית שנערכה לרגל 75 שנים להקמתה של מפלגת הפועלים הצפון קוריאנית.

הדיקטטור בן ה-36 תועד נואם מול עשרות האלפים שנכחו בכיכר הצעדות ואל מיליוני התושבים שנשארו לצפות מן הבית. קים ג'ונג און התייחס בדבריו לקשיים שבני עמו נאלצו להתמודד איתם בשנה האחרונה ובשלב מסוים, עשה רושם שהרודן אפילו הזיל דמעה תוך כדי הנאום.

סוכנות הידיעות North Korea Now מדווחת כי זוהי הצעדה הראשונה שנערכה במדינה בשנתיים האחרונות. במהלכה, קים ג'ונג און נחנק מדמעותיו בזמן שהתנצל בפני בני עמו על האתגרים שהם נאלצו להתמודד איתם בשנה החולפת – כולל סופות טייפון, שיטפונות ואפילו התפרצות נגיף הקורונה.

ויל ריפלי, כתב CNN לענייני צפון קוריאה, התייחס לנאום היוצא דופן ואמר כי הוא מצביע על השנה הקשה שעברה על המדינה הקומוניסטית. "2020 הייתה שנה קשה בשביל כולם, אבל במיוחד עבור צפון קוריאה – מדינה עם משאבים מצומצמים", אמר הכתב בפאנל מיוחד שסיקר את המאורעות בפיונגיאנג.

ריפלי הוסיף: "הממשל סגר את כל מעברי הגבול עוד בחודש ינואר, משמע שכל האספקה שהייתה אמורה להגיע מסין הופסקה לחלוטין. תוסיפו לזה את אסונות הטבע שפקדו את המדינה, כמו שיטפונות וסופות טייפון". למרות זאת, פרשנים אחרים סבורים שהבכי של הרודן היה לכל היותר הצגה צינית.

ויליאם קים, פרשן לענייני צפון קוריאה בסוכנות הידיעות VOA, לא הסתיר את הספקנות שלו למראה הדמעות של הדיקטטור וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "תחזית לטקס האוסקר 2020. השחקן הטוב ביותר: קים ג'ונג און. הסרט הטוב ביותר: 'מנהיג תיאטרון דמעות התנין הלאומי'".