אנחנו לא יודעים ממש מה הסכמי הייבוא בישראל, ומאיפה הבננות שאנחנו אוכלים, כך שאנחנו לא רוצים לגרום סיבה לפאניקה (כן, אנחנו כן…), אבל בריטניה נמצאת תחת מתקפה של עכבישים קטלניים במיוחד שהטילו ביציהם בבננות שיובאו מברזיל.

לקוחות של רשת המרכולים הענקית ASDA התלוננו על בננות שפשוט ״מתפוצצות״ מקנים של עכבישים. העכבישים זוהו כעכבישים ברזילאים נודדים, המכונים גם (איך לא) עכבישי הבננות. העכביש הארסי ידוע בנשיכתו הגורמת לזיקפה כואבת אצל גברים, הנמשכת 4 שעות ובסופן מוות.

העכבישים התחבאו בבננות (צילום: צילום: מתוך ויקיפדיה)
כמו ויאגרה רק עם מוות בסוף | צילום: צילום: מתוך ויקיפדיה

סופי ואשלי גמבל, זוג הורים לשני ילדים, פרקו את חבילת הקניות מהסופר כשעשרות עכבישים החלו להיפלט מאשכול בננות שקנו. ״הם החלו להתפזר על כל הרצפה״, מספר אשלי. ״תפסתי את השואב אבק, וניסיתי לשאוב כמה שיותר, אבל הם התרוצצו לכל עבר. סופי הייתה מבועתת לחלוטין״.


הזוג עזב את ביתם, והם קוראים ל-ASDA לקחת אחריות ולהדביר את ביתם כדי שיוכלו לשוב להתגורר בו. זאת אינה הפעם הראשונה בה מוצאים אזרחים בריטים את העכבישים הקטלניים בבנות: לפני כשלוש שנים דיווחנו בהיקס על מקרה דומה שגם אז גרם למשפחה בריטית להימלט על נפשה, ותמונות וסטטוסים של קונים המדווחים על קני עכבישים שנמצאו בבננות הפכו לדבר שבשגרה שמתלוצצים עליו ברשתות החברתיות. הכל מצחיק ומשעשע עד שמישהו יחווה זיקפה קטלנית כמובן.

ׁ(מקור)